756 viktima në 24 orët e fundit në Itali, shërohen 646 persona

29/03/2020 - 18:17

Sipas të dhënave të fundit të publikuara nga Mbrojtja Civile në Itali, ditën e sotme është regjistruar një numër i lartë të infektuarish me 3815 raste të reja, ndërsa ka një numër më të ulët të vdekjeve nga koronavirusi se një ditë më parë.

756 persona kanë humbur jetën në 24 orët e fundit duke e çuar në total numrin e viktimave në 10.779. Ditën e djeshme shifra e të vdekurve ishte 889.

646 persona janë shëruar në 24 orët e fundit në vendin fqinj, duke e çuar shifrën në total në 13.030.

Rastet aktive pozitive sot në Itali numërohen plot 73.880 (dje rritja ishte me 3651 raste).

Që nga fillimi i emergjencës në Itali janë regjistruar 97.689 persona pozitivë me Covid-19.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Në Bashkimin Europian janë shpërndarë 51,5 milionë doza të vaksinës, ndërsa janë injektuar deri tani 29,17 milionë doza.

Trendi në rritje i rasteve italiane është tashmë i dukshëm, me të infektuarit e rinj që janë 19886, ndërkohë që dje ishin 16424, dhe vikt

Etna nuk ndalet dhe vazhdon të befasojë dhe të japë spektakël.

Kompania AstraZeneca po përpiqet që t’ia dorëzojë Bashkimit Evropian vetëm 40 milionë doza të vaksinës kundër COVID-19, deri në fund të m

Një burrë nga Ukraina vrau aksidentalisht të fejuarën e tij me një pushkë disa ditë para dasmës së tyre.

Një automjet elektrik mjaft i lirë që shitet në Kinë për 4,500 dollarë tani po kalon shitjet e makinave të shquara elektrike të Tesla-s.

Një forme e re  e koronavirusit po përhapet me shpejtësi në New York dhe besohet se mund të dobësoje efektivitetin e vaksinave.

Presidenti i Shteteve të Bashkuara, Joe Biden anuloi të mërkurën një urdhër të paraardhësit të tij që bllokonte shumë aplikantë të kartës

Gjermania miratoi tre teste COVID-19 për përdorim shtëpiak.

16 tonelata kokainë janë sekuestruar në doganën e Hamburgut në Gjermani. Bëhet fjalë për sasinë më të madhe të kapur në Europë.