838 viktima në 24 orë në Spanjë

29/03/2020 - 14:00

Në 24 orët e fundit në Spanjë janë shënuar 838 persona që kanë humbur jetën për shkak të koronavirusit. Lajmin e ka bërë publik, ministri i Shëndetësisë, i cili ka deklaruar gjithashtu se ky është numri më i lartë i personave që kanë humbur jetën për shkak të sëmundjes.

Kjo e çon numrin e përgjithshëm të atyre që kanë humbur jetën në 6528. Ndërkohë numri total i atyre që janë infektuar është rritur me mbi 6000 persona duke shkuar në total 78797.

Në të gjithë botën janë mbi 668 mijë persona që janë prekur nga COVID-19. Mbi 31 mijë kanë humbur jetën për shkak të virusit, ndërsa 143 mijë janë shëruar. Vendi më i prekur nga COVID-19 është Itali ku shënohen mbi 10 mijë viktima.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Në 24 orët e fundit numri i viktimave me koronavirus në Itali ka pësuar ulje, ku janë shënuar 75 të vdekur si dhe 355 të infektuar më shu

Numri i rasteve të prekura me koronavirus në gjithë botën e ka tejkaluar shifrën 6 milionë, sipas të dhënave të Universitetit John Hopkin

Bashkimi Evropian u ka bërë thirrje Shteteve të Bashkuara që të shqyrtojnë sërish vendimin për ndërprerje të bashkëpunimit me Organizatën

Kryeministri rumun, Ludovic Orban është gjobitur 600$ për duhanpirje në ambient të mbyllur dhe mbajtje të takimit në ndërtesën e qeverisë

Presidenti i Shteteve të Bashkuara, Donald Trump tha se do të shtyjë deri në shtator Samitin G7 që ishte planifikuar të mbahej në qershor

Nëse jetoni në një vend të pasur dhe doni një shembull të tregtisë dhe bashkëpunimit global, mjafton t’i hidhni një sy pjatës suaj të dar

Nipi i Mbretit të Belgjikës, Filipes, Princi Joakim ka rezultuar pozitiv në testin e koronavirusit, pasi ka marrë pjesë në një festë në S

Agjencia hapësinore e SHBA, Nasa ka kryer pak më parë lëshimin historik të mjë mjeti hapësinor privat, që transporton astronautët e saj d

Protestuesit janë përplasur me forcat e sigurisë në shumë qytete në Shtetet e Bashkuara, pas vdekjes së afrikano-amerikanit, George Floyd

Italia regjistroi në 24 orët e fundit 111 viktima dhe 416 raste pozitive me Covid-19.