Aksident tragjik në Itali, rrëzohet avioni, vdesin dy notarët e rinj

31/05/2020 - 22:15

Një aksident ajror në Itali u ka marrë jetën dy notarëve të talentuar italianë.

Fabio Lombini, 22 vjeç dhe Roman Rosseti 23 vjeç ishin anëtarët e bordit të avionit që vdiqën menjëherë pas aksidentit.

Avioni u rrëzua në Nettuno, pas ngritjes kur shpërtheu në flakë për arsye që ende nuk dihen.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Bundeswehri gjerman në bashkëpunim me Universitetin e Mjekësisë Veterinare (TiHo) në Hanover po zhvillojnë në kundër të një projekti test

Shtimi i rasteve të reja me koronavirus ka bërë që autoritetet në Australi të marrin masa duke rikthyer edhe një herë izolimin.

Mbi 3 milionë persona janë infektuar me koronavirus në Shtetet e Bashkuara të Amerikës, saktësisht 3 040 833 njerëz. Ndërsa, numri i vikt

Gjatë një interviste për CNN Brazil, presidenti Jair Bolsonaro ka thënë se ka simptomat e koronavirusit.

Presidenti i Francës, Emmanuel Macron, shkarkoi sot nga detyra ministrin e Brendshëm, Christophe Castaner.

Një studim me shkallë të gjerë i kryer në Spanjë ka treguar se vetëm 5% e popullatës kanë krijuar antitrupa ndaj korornavirusit, një e dh

Italia, e cila është një nga shtetet më të goditura nga koronavirusi, tashmë duket se po gjen qetësi nga pandemia, me numrat që janë gjit

Një 43-vjeçar azilkërkues rus është vrarë dje në qytetin austriak të Gerasdorf me një plumb në kokë pranë qendrës tregtare të qytetit.

Një profesor që kritikoi autoritetet kineze për trajtimin e koronavirusit, ka përfunduar në pranga.

Autoritetet në rajonin verior kinez të Inner Mongolias, janë vënë në alarm pas zbulimit të një rasti të dyshuar si murtajë bubonike, sëmu