Aksidentohet autobusi, të paktën 18 viktima

17/06/2019 - 11:43

Të paktën 18 persona kanë humbur jetën dhe 30 të tjerë kanë mbetur të plagosur, pasi autobusi me të cilin udhëtonin u rrëzua në qytetin Zulia të Venezuelës. Sipas autoriteteve, autobusi ra rreth 630 kilometra në jugperëndim të Caracas-it.

Mendohet se shkak për rënien e tij u bë një gomë e cila dyshohet se ishte e shpuar. Siç shkruajnë mediat lokale, disa dëshmitarë kanë pohuar se automjeti ishte duke udhëtuar me shpejtësi të lartë dhe se shoferi humbi kontrollin e mjetit.

Sipas autoriteteve, ekziston frika se bilanci mund të përkeqësohet, sepse ka shumë të plagosur që janë në gjendje të rëndë.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Kryeministri i Anglisë, Boris Johnson, u “zu ngushtë” nga një person teksa po vizitonte spitalin ‘’Whipps Cross’’.

Presidenti i Shteteve të Bashkuara, Donald Trump emëroi Robert C O’Brien, si këshilltar për Siguri Kombëtare.

Ish-kryeministri italian, Matteo Renzi shpalli formimin e një partie të re pas largimit nga demokratët.

Një operacion antimafia u krye në qytetin e Palermos nga policia italiane të cilët arritën të arrestonin 11 persona me akuzën për zhvatje

Parlamenti Evropian mbështeti emërimin e Christine Lagarde si presidente e ardhshme e Bankës Qendrore Evropiane, duke i hapur rrugën që t

Një nga vullkanet më aktive në Japoni, Sakurajima ka shpërthyer, duke ngritur një re hiri në të paktën 2.000 metra lartësi mbi krater.

Anëtarët e sindikatës së Bashkuar të Punëtorëve të Industrisë së Automobilëve (UAW) filluan sot grevën ndaj kompanisë General Motors, ndë

Çmimet e naftës u rritën gati 20% në një moment të hënën gjatë shkëmbimeve në bursë.