Alarm terrorist në Barcelonë

Postuar: 12/09/2017 - 22:40

Një tjetër alarm terrorist dyshohet në Barcelonë. Prej më shumë se 30 minuta, policia katalanase ka ushtruar kontroll në katedralen “Sagrada Familia”.

Ka qenë një furgon i dyshimtë në zonë që vuri në alarm policinë antiterroriste.

Siç raporton “El Pais”, duke cituar burime zyrtare, policia katalanase ka urdhëruar që qytetarët të mos i afrohen zonës së mbyllur (katedralIA “Sagrada Familia dhe stacioni I metrosë aty pranë).

Pas kontrollit që i është bërë furgonit rezultoi se ishte një alarm fals dhe se situata ishtë nën kontroll.

Ngjarja ndodh në një moment teksa në Barcelonë, luhet ndeshja Barcelona-Juventus, e vlefshme për grupin D të Champions League. Ndërkohë, stadiumi është blinduar me forca të shumta sigurie.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

   Presidenti amerikan Donald Trump ka njoftuar se Shtetet e Bashkuara do ta konsiderojnë përsëri Korenë e Veriut vend mbështetës të terr

   Presidenti gjerman Frank-Walter Steinmeier u bëri thirrje udhëheqësve politikë në Gjermani që të rishqyrtojnë pozicionet e tyre, një d

   Së paku 20 kanë vdekur dhe dhjetëra të tjerë janë lënduar, pas përplasjes së një minibusi dhe një kamioni të ngarkuar me qymyr në një

Presidenti i Shteteve të Bashkuara të Amerikës Donald Trump i është kundërpërgjigjur LaVar Ball gjatë së dielës, pasi Ball minimizoi roli

Charles Manson, lider i një kulti, i kthyer në simbol të djallit në tokë, vdiq në moshën 83-vjeçare, një javë pasi ishte shtruar në spita

Askush nuk e kishte menduar: Krijimi i qeverisë së ardhshme në Gjermani dështoi.

   Marrëveshja për koalicionin e ri qeverisës në Gjermani duket ende larg, teksa afati për krijimin e tij përfundon në orën 18:00.

   Një polic francez ka vrarë tre persona gjatë një debati familjar në një rrugë pranë Parisit, përpara se të vriste veten, shkruan BBC. 

   Lëkundet toka në veri të Italisë.

Ndihmës të lartë amerikanë do t’i propozojnë presidentit, Donald Trump, një plan 47 milion dollarësh për të financuar dhe shitur armë mbr