“Alo, kam vrarë 3 vajzat e mia”/ Nëna rrëfen krimin tronditës dhe kërkon të vrasë veten

17/10/2020 - 18:46

Një ngjarje shokuese ka tronditur mëngjesin e sotëm Austrinë, ku tre vajza të vogla kanë mbetur të pajeta, teksa dyshohet se pas këtij krimi makabër fshihet nëna e tyre.

Ishte vetë e ëma e të ndjerave ajo që telefonoi policinë. Siç thuhet në një deklaratë të policisë së Vienës, "në orën 5:20 të mëngjesit një grua mori në telefon dhe tha se kishte vrarë tre vajzat e saj. Më tej shtoi se donte të vriste edhe veten".

Oficerët shkuan në apartament ku edhe arrestuan gruan, e cila u gjet me disa plagë. Vajza 8-muajshe dhe ajo 3-vjeçare u gjetën pa shenja jete, ndërkohë që vajza tjetër, 9-vjeçare, ndonëse u dërgua me urgjencë në spital, nuk mundi dot të shpëtonte.

Mbetet ende enigmë se ç’arsye e shtynë gruan t’u merrte jetën barbarisht vajzave të saj. 

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

9338 raste të reja dhe 73 viktima. Ky është bilanci i Covid-19 në Itali gjatë 24 orëve të fundit.

Ndërtesa e qeverisë së Kroacisë është sulmuar me një breshëri armësh më 12 tetor, pamjet u bënë publike gjatë një konference të jashtëzak

Situata në Belgjikë është më e rëndë sesa në mars, gjatë valës së parë të pandemisë së koronavirusit, meqë numri i personave të infektuar

Për shkak të rritjes së numrit të rasteve me COVID-19, qeveria e Sllovenisë nga sot ka shpallur gjendjen e jashtëzakonshme për shkak të p

Brukseli vlerëson se deklarata e përfaqësuesit special për dialogun Kosovë-Serbi, Mirosllav Lajçak për ndryshimet e nevojshme kushtetuese

Numri global i rasteve të konfirmuara me koronavirus kaloi të hënën 40 milionë.

Ky është vendimi i Gjykatës Administrative të landit Baden-Württemberg në Mannheim.

Në botë ka 75 studime të regjistruara mbi vaksinat për COVID-19, me nëntë kandidatë që kanë arritur fazën 3, e fundit para kërkesës për a

Politikani rus i opozitës, Aleksei Navalny është shprehur i gatshëm që të kthehet në Rusi.

Ditët e fundit shumë shtete në Europë janë përballur me rritje të ndjeshme të rasteve të reja të personave të infektuar me COVID-19.