Angela Merkel dridhet sërish (VIDEO)

10/07/2019 - 18:12

Angela Merkel shfaqi sërish shqetësime shëndetësore. Për të tretën herë në publik, asaj iu drodhën këmbët aq sa ra sërish në sy të mediave.

Ngjarja ndodhi në ceremoninë e pritjes së Kryeministrit finlandez në Berlin. Gazetarët u interesuan për gjendjen e saj shëndetsore, por Merkel nuk preferoi të jepte detaje.

“Jam shumë mirë. Po e them edhe një herë se jam në një fazë kurimi që prej nderimeve të fundit ushtarake me Presidentin Zelenski. Kjo fazë mesa duket nuk ka përfunduar, por ka përparime dhe më duhet të mësohem tani me këtë. Megjithatë jam shumë mirë dhe askush nuk duhet të shqetësohet”.

Të njëjtat simptoma shfaqi muajin e kaluar në ceremoninë e pritjes së Presidentit të ri ukrainas, por edhe në një takim të mëvonshëm me kreun e shtetit gjerman. Mister mbeten shkaqet e vërteta të dridhjeve trupore të Kancelares që javën e ardhshme mbush 65 vjeç.

/portali DurresLajm/

Video: 
Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Bashkimi Evropian ka marrë masa ndëshkuese ndaj Turqisë, pas operacioneve që kjo e fundit ka nisur prej disa ditësh në Siri.

Gjykata e Lartë spanjolle i dënoi me nga 9 deri në 13 vjet heqje lirie 9 udhëheqës të Katalonjës për rolin e tyre në përpjekjet për pavar

Akademia Mbretërore Suedeze e Shkencave ka ndarë çmimin Nobel për Ekonomi për ekonomistët; Abhijit Banerjee, Esther Duflo dhe Michael Kre

Forcat ushtarake siriane janë zhvendosur pranë kufirit me Turqinë për t’i kundërpërgjigjur me armë agresionit turk ndaj kurdëve që ndodhe

Kryeministri kanadez, Justin Trudeau u shfaq si rrallëherë më parë në publik, i veshur me një jelek antiplumb dhe i rrethuar nga forca të

Zgjedhjet e sotme lokale në Hungari do të kishin kaluar pa u vënë re nëse do të kishte dalë në internet para zgjedhjeve një video e orgji

Tajfuni shkatërrues “Hagibis”, një nga më të fuqishmit e regjistruar ndonjëherë në Japoni, ka lënë gjurmët e tij vrastare. Dje në mëngjes

Pas humbjes së kandidates franceze për në Komisionin e BE, Sylvie Goulard, presidenti i Francës e ka rritur presionin ndaj presidentes së