Arrestohet 33 vite pasi vrau një grua

19/03/2019 - 17:16

Një burrë në Kaliforni u arrestua për një vrasje të cilën dyshohet se e ka kryer në Van Buren County në vitin 1986. Policia e Michiganit tha se kanë arrestuar Michael Leon Curry në Kaliforni për vrasjen e Wilda Wilkinson në vitin 1986 në Bangor të Miçiganit. 

Wilkinson u gjet e vdekur në atë kohë në shtëpinë e saj nga vajza e saj. Policia tha se Curry jetonte pranë Wilkinson në kohën e vdekjes së saj dhe u mor në pyetje gjatë hetimit. Curry ishte një i dyshuar prej dedektivëve që në atë kohë, por nuk kishte prova për ta akuzuar.

Në vitin 2010, Policia e Michiganit filloi të punojë vazhdimisht për rastin dhe në vitin 2018, ata filluan të punojnë me kohë të plotë. Policia deklaroi se arritën që të nxjerrin një urdhër-arresti për Curryn, pasi tashmë kanë prova dhe fakte. Curry ka hequr dorë nga ekstradimi dhe është kthyer në Miçigan. Ai pritet të akuzohet zyrtarisht të hënën.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Mohamed Morsi, ish-presidenti i Egjiptit, ka vdekur pasi është paraqitur në gjykatë.

Të paktën 18 persona kanë humbur jetën dhe 30 të tjerë kanë mbetur të plagosur, pasi autobusi me të cilin udhëtonin u rrëzua në qytetin Z

Këto ditë është mbajtur mesha e parë në Notre Dame që nga shkatërrimi i saj në muajin prill nga zjarri masiv.

Para raundit të dytë të zgjedhjeve për kryetar të bashkisë së Stambollit, kandidati i AKP-së, Binali Yildirim në sondazhe qëndron pas kan

Një tërmet i magnitudës 7.4 goditi disa ishuj në Zelandën e Re sot dhe ekspertët thanë se kjo mund të shkaktojë ndryshime të vogla të niv

Në një përpjekje për të parandaluar ligjvënësit që të marrin pjesë në debat, dhjetëra mijëra aktivistë  bllokuan rrugët kryesore rreth se

Pas 8 muajsh kanë përfunduar hetimet për vrasjen e studentes Eleni Topaloudi, ngjarje e ndodhur në ishullin Rodos të Greqisë më 28 Nëntor

Turqia thotë se do t’i kundërpërgjigjet të gjitha sanksioneve të mundshme amerikane për shkak të blerjes nga Rusia të raketave mbrojtëse

Ligjvënësit konservatorë të Britanisë mbajtën të enjten të parin në një seri votimesh për të caktuar se kush do ta pasojë zonjën Theresa