Avionët e British Airways në tokë, pilotët pesë ditë në grevë për pagat

24/08/2019 - 22:28

Një grevë e paralajmëruar e British Airways muajin e ardhshëm do të shkaktojë të paktën pesë ditë radhazi anulime fluturimesh. Pilotët e British Airways njoftuan tre ditë grevë, në datat 9,10,27 shtator, në një përplasje në lidhje me pagat. Pavarësisht se grevat e para nisin më 9 dhe 10 shtator, disa pasagjerëve që do të udhëtojnë mes datave 8 dhe 12, u është thënë se fluturimet e tyre janë anuluar dhe duhet të riprenotojnë ose të kërkojnë rimbursim.

Sidoqoftë, shumëkush ka thënë se nuk kanë mundur të arrijnë marrëveshje alternative me British Airways.

Kjo kompani, ka mbi 145 mijë udhëtarë çdo ditë, dhe më shumë se 280 avionë, të cilët ngrihen në fluturim nga një cep i botës cdo 90 sekonda. Në një deklaratë, vetë British Airways thotë se po bën gjithçka që mundet për të parandaluar që greva e padrejtë sipas saj, të mbahet, dhe të prishë planet e udhëtimit të klientëve.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Pentagoni tha të premten se 34 ushtarakë amerikanë janë diagnostikuar me lëndime traumatike në tru, pas sulmeve me raketa nga Irani kundë

Rritet bilanci i viktimave nga tërmeti në Turqi.

Mediat turke po transmetojnë pamje nga një pallat i tëri në flakë.

Një tërmet i fortë me magnitudë 6.9 të shkallës Rihter ka lëkundur Turqinë pasditen e sotme.

Njerëz nëpër rrugë që bërtasin, makina të dëmtuara, kaos.

Një tërmet me magnitudë 6.9 i shkallës Rihter raportohet të ketë rënë para pak minutash në Turqi.

Një person i armatosur ka vrarë gjashtë persona dhe ka plagosur disa të tjerë, në qendër të qytetit gjerman, Rot am See. Personi i armato

Qyteti i Wuhan të enjten në mëngjes dukej i çuditshëm. Kafenetë dhe restorantet të mbyllura.