Avioni shkarkon karburant në shkollë, 60 të plagosur

15/01/2020 - 12:37

Të paktën 60 persona, mes të cilëve 20 fëmijë, kanë mbetur lehtësisht të plagosur pasi një avion me probleme mekanike, i është dashur të shkarkojë karburant në një zonë të banuar në Los Angeles.

Të gjithë të plagosurit nuk janë në gjendje të rëndë, vetëm disa prej tyre kanë një formë të fortë irritimi në sy. Pjesa më e madhe e fëmijëve kanë mbetur të plagosur kur pjesa e karburantit të shkarkuar ka përfunduar në një park lojërash të një shkolle fillore.

Avioni Delta ishte nisur nga aeroporti ndërkombëtar kalifornian me drejtim në Shanghai, por papritur i është dashur të kthehet aty ku u nis.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Zëdhënësi i Ministrisë së Punëve të jashtë më Iran është shprehur për herë të parë për dëbimin e diplomatëve iranian nga vendi ynë:

E pazakontë ajo çfarë po ndodh në Australi prej muajit shtator.

Autoritetet në Kinë kanë deklaruar zyrtarisht 139 raste të reja të të prekurve nga virusi i rrezikshëm që ka shpërthyer në vend.

Pranimi i përgjegjësisë nga Irani për rrëzimin e avionit ukrainas të pasagjerëve që la 176 të vdekur, ka ngjallur zemërim dhe mosbesim te

Bashkimi Europian ka reduktuar në masë të madhe transfertat e parave që shkonin në Turqi për afrimin me BE-në.

Një zjarr ka përfshirë shtëpinë e personave me aftësi të veçanta në qytetin Vejprty në Çeki.

Numri i personave të infektuar nga virusi i ri që është shfaqur në Kinë, dyshohet të jetë më i madh se sa paraqitet nga shifrat zyrtare.

Dhjetë këngëtarë të muzikës popullore janë qëlluar për vdekje dhe djegur në një pritë në Meksikën perëndimore që besohet të jetë kryer ng

Në fillim të vitit në Gjermani hyri në fuqi direktiva e rishqyrtuar kundër parave ilegale. Megjithatë në shumë hallka puna çalon.

Teherani pritet t’i dërgojë në Ukrainë kuti e zeza të aeroplanit të pasagjerëve që u godit aksidentalisht nga ushtria iraniane këtë muaj.