Babagjyshi i vitit të ri më seksi në botë

11/12/2012 - 16:50

 

SHBA - Kush tha se babagjyshi i vitit të ri është gjithnjë i vjetër, i shëndoshë dhe me mjekër të gjatë? Imagjinata për plakun më të njohur në mbarë botën duket se ka ndryshuar. Në rrugët e Bostonit është organizuar një garë vrapimi SANTA SPEEDO RUN për të mbledhur fonde për fëmijët në nevojë.

Ata që vraponin ishin jo pak, por rreth 500 djem të rinj, muskulozë që mbanin veshur vetëm të brendshmet dhe kapelen e babagjyshit në kokë. Megjithëse temperaturat e ambientit ishin goxha të ulta “bukuroshët” e ndërmorrën këtë sakrificë për t’u ardhur në ndihmë fëmijëve që në këtë muaj festiv kanë nevojë më shumë se kurrë për pak dashuri.

Gara e vrapimit në Boston është kthyer tashmë në traditë për këtë qytet dhe gjithnjë e më shumë të rinj i janë bashkangjitur kësaj inisiative. 

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Kina ka dëbuar tre gazetarë të Wall Street Journal të cilët kishin shkruar për efektet ekonomike dhe politike që do të ketë në vendin më

Hetuesit gjetën një video dhe një shkrim të autorit të masakrës të Hanau: Tobias R, përgjegjës i masakrës ku humbën jetën 11 persona, kis

Dy pasagjerë të bllokuar në anijën karantinë në Japoni kanë vdekur prej koronavirusit.

Një zyrtar i lartë i Pentagonit dha dorëheqjen me kërkesën e Presidentit Donald Trump.

Dy sulme me armë kanë ndodhur në Gjermani në qytetin Hanau duke lënë të vdekur 11 persona dhe plagosur 5 të tjerë.

Koronavirusi ka tejkaluar 2 mijë viktimat duke e çuar në 2012 të vdekur në më pak se dy muaj nga shfaqja e tij.

Shkelja e rradhës e armëpushimit të vendosur në Soçi të Rusisë, midis gjeneralit libian Khalifa Haftar dhe qeverisë së marrëveshjes kombë

Punëtorët e thjeshtë, pa diploma nuk do të mund të marrin viza pune në Britaninë e Madhe pas Brexit.

Një ngjarje e tmerrshme ka ndodhur në qytetin Brisbane të Australisë, ku 4 persona janë djegur të gjallë brenda një automjeti që u përfsh

Një gjykatë në Turqi liroi të martën 9 persona që u gjykuan për protestat në Parkun Gezi të Stambollit, në 2013-ën.