Boris Johnson del nga terapia intensive

10/04/2020 - 10:29

Del nga terapia intensive kryeministri britanik Boris Johnson.

Babai i tij është shprehur se ndihet i lehtësuar dhe tejet mirënjohës që djali i tij tashmë ka dalë nga terapia intensive, ku po kurohej nga Covid-19.

Stanley Johnson u shpreh se beteja që kryeministri po kalon me koronavirusin, i dha një mësim të gjithë britanikëve për seriozitetin e këtij virusi.

Të enjten në mbrëmje, kryeministri u zhvendos nga kujdesi intensiv përsëri në pavion në spitalin “St. Thomas” në Londër, ku do të monitorohet nga mjekët.

Por rreziku nuk ka kaluar plotësisht, tha Stanley Johnson.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Në një ceremoni solemne të hënën, me rastin e Ditës së Përkujtimit, Presidenti Donald Trump zhvilloi homazhe për të nderuar amerikanët e

Numri i viktimave nga koronavirusi është rritur në 24 orët e fundit në Itali, ku humbën jetën 92 persona, nga të cilët 34 ishin vetëm në

Belgjika nuk do të vendosë më masa të rrepta izolimi edhe në rastin e një vale të dytë të koronavirusit, deklaroi ministri i Brendshëm, P

Një betejë e fortë po luftohet në laboratorët hulumtues të të gjitha vendeve më të përparuara: nga Kina në Shtetet e Bashkuara, Izraeli,

Duke nisur nga korriku, Spanja do të hapë hap dyert për turistët e huaj.

Kryeministri japonez, Shinzo Abe, ka hequr gjendjen e jashtëzakonshme të vendit, duke i dhënë fund kufizimeve në rajonet ku vendimi ishte

Gjermania është një ndër vendet e suksesshme në luftën ndaj koronavirusit.

Në stereotipet e armikut të qeverisë amerikane nën Donald Trump bën pjesë si Venezuela, ashtu edhe Irani.

Presidenti i Austrisë, Alexander Van der Bellen, ka kërkuar falje pasi shkeli orarin e lëvizjes për shkak të pandemisë.

Një zyrtar i lartë i Shtëpisë së Bardhë e krahasoi mënyrën se si e trajtoi Kina çështjen e koronavirusit me fshehjen që Bashkimi Sovjetik