Britani e Madhe, shkon në 144 numri i të vdekurve nga COVID-19

19/03/2020 - 22:59

Ka shkuar në 144 numri i viktimave në Mbretërinë e Bashkuar. Brenda 24 orëve sipas autoriteteve shëndetësore kanë humbur jetën 40 persona.

Ndërkohë numri i të infektuareve ështe rritur duke shkuar në 3269, 30% e të cilëve ndodhen në Londër. Në 24 orët e fundit në Britaninë e Madhe janë infektuar 643 persona.

Vdekjet e fundit ishin njerëz të moshës midis 47 dhe 96 vjeç dhe të gjithë kishin probleme të tjera shëndetësore e sëmundje kronike.

Deri më tani Skocia ka regjistruar gjashtë vdekje, Uellsi ka regjistruar dy, dhe të enjten në mëngjes Irlanda Veriore regjistroi të parën vdekje.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Gjermania do të hyjë në borxhe të reja në vitin 2021. Parashikimet flasin për 96,2 miliardë euro.

Presidenti i Turqisë, Rexhep Taip Erdogan, duket që i ka ulur tonet e larta dhe ka ndryshuar strategji përsa i takon mosmarrëveshjeve me

Çfarë mendon një nga ekspertët më të njohur gjermanë për Coronën, për teoritë e çuditshme konspirative dhe tezat e teoricienëve konspirat

Një tërmet 5.1 i shkallës Rihter goditi provincën qendrore të Turqisë, Nigde, njoftoi të dielën agjencia e katastrofave të vendit.

Të varrosur 2.500 vite më parë dhe që nga ajo nuk qenë hapur kurrë.

Presidenti i SHBA, Donald Trump gjatë një tubimi në Karolinën Veriore ka cekur mes arritjeve të tij, dhe marrëveshjen Kosovë- Serbi.

Pamje plot gjallëri vijnë së fundmi nga klubet e natës së qytetit kinez Vuhan, i cili si ish-epiqendër e pandemisë raporton zero raste të

John Turner, ish-kryeministër, ish-ministër i Drejtësisë dhe ish-ministër i Financave në Kanada ka ndërruar jetë në moshën 91-vjeçare.

Tetë futbollistë të rinj ganezë kanë humbur jetën pas një aksidenti të ndodhur të shtunën.

Një zarf që i ishte drejtuar Shtëpisë së Bardhë, përmbante një substancë të identifikuar si ricinë, një lëndë helmuese vdekjeprurëse, njo