Burri qëllon gruan e djalin dhe më pas vetëvritet

23/05/2020 - 19:19

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në Primavalle, në një periferi të Romës. Një burrë ka qëlluar gruan me të cilën ishte në process divorci dhe djalin e tij. Më pas ai ka tentuar që të vetëvritet.

Mediat italiane shkruajnë se autori i ngjarjes është një 67-vjeçar, ish-roje sigurie. Ai dhe bashkëshortja e tij 63-vjeçare kanë ndërruar jetë nga plagët e rënda, ndërsa djali i tyre është në gjendje kritike.

Policia vendase ka njoftuar se 44-vjeçari kishte ndërhyrë për të mbrojtur nënën e tij, por e kapi plumbi i armës me të cilën babai i tij i qëlloi nënën.

Ngjarja e rëndë ka ndodhur kur gruaja dhe djali i 67-vjeçarit kishin shkuar në shtëpinë e tij për të marrë rroba dhe sende të tjera personale, pasi ata ishin larguar nga banesa.

Në kulmin e një grindje të ashpër me gruan e tij (e cila shpërtheu për arsye që nuk dihen ende), ai fillimisht e qëlloi me thikë dhe më pas me armë. Ndërsa plumbi preku djalin, duke parë situatë, u vetëvra.

“Kjo vrasje është si pasojë e koronavirusit. Njerëzit kanë frikë nga ideja e vdekjes, nervat janë të tensionuar. Shpresojmë që mjekët së shpejti të gjejnë trajtime të vërteta dhe një vaksinë, sepse kjo nuk është jetë”, thanë disa nga banorët e lagjes për mediat italiane.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Padyshim që ky mund të quhet lajmi më i mirë në këto 3 muaj të vështirë.

Ka pësuar një tjetër ulje numri i viktimave në Itali si pasojë e pandemisë së koronavirusit.

Autoritetet në Moskë i lehtësuan masat e izolimit kundër koronavirusit, edhe pse numri i rasteve vazhdon të rritet.

Shumë vende të BE-së pritet të hapin kufijtë dhe lehtësojnë kufizimet për Coronën.

Një aksident ajror në Itali u ka marrë jetën dy notarëve të talentuar italianë.

Shtetet e Bashkuara të Amerikës do ta shpallin grupin antifashist “ANTIFA” një organizatë terroriste.

Në 24 orët e fundit numri i viktimave me koronavirus në Itali ka pësuar ulje, ku janë shënuar 75 të vdekur si dhe 355 të infektuar më shu

Numri i rasteve të prekura me koronavirus në gjithë botën e ka tejkaluar shifrën 6 milionë, sipas të dhënave të Universitetit John Hopkin

Bashkimi Evropian u ka bërë thirrje Shteteve të Bashkuara që të shqyrtojnë sërish vendimin për ndërprerje të bashkëpunimit me Organizatën

Kryeministri rumun, Ludovic Orban është gjobitur 600$ për duhanpirje në ambient të mbyllur dhe mbajtje të takimit në ndërtesën e qeverisë