Portali "DurrësLajm" kërkon të punësojë një gazetar/e për web, të interesuarit të dërgojnë CV-në në adresën e email: [email protected]

Carla Bruni mbështet bashkëshortin Sarkozy: E vërteta do të mbizotërojë

02/03/2021 - 20:25

Carla Bruni, bashkëshortja e ish-presidentit francez, Nicolas Sarkozy, i cili është dënuar me 3 vite heqje lirie, ka postuar një foto me të.

Në foton e publikuar ata duken mjaft të lumtur ,ndërsa janë pranë njëri-tjetrit.

“Çfarë situate e çmendur dashuria ime Lufta vazhdon, e vërteta do të mbizotërojë”, shkruan Carla Bruni.

Gjykata Franceze ka dënuar ish-presidentin për korrupsion. Ai u dënua me 3 vite heqje lirie, 2 prej të cilëve u anuluan dhe një nga të cilët do ta vuajë ose në shtëpi duke mbajtur një byzylyk elektronik ose me dy vite punë të detyruar në komunitet.

Sarkozy u akuzua se i ofroi një post publik një gjyqtari në këmbim të informacioneve sekrete në lidhje me një hetim, të nisur ndaj tij.

Kujtojmë se ai shërbeu si president i vendit nga 2007 në 2012.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Ministri i Shëndetësisë i Austrisë, Rudolf Anschober, tha se jep dorëheqje nga pozita, pasi ndihet i rraskapitur nga lufta me pandeminë e

Në 24 orët e fundit në Itali kanë humbur jetën 476 qytetarë si pasojë e koronavirusit.

Agjencitë shëndetësore të SHBA rekomanduan të martën ndërprerjen e përkohshme të përdorimit të vaksinës me një dozë të vetme Johnson &amp

Ministri i Shëndetësisë i Austrisë, Rudolf Anschober, tha se jep dorëheqje nga pozita, pasi ndihet i rraskapitur nga lufta me pandeminë e

Pandemia COVID-19 është në një fazë kritike, tha të hënën Organizata Botërore e Shëndetësisë. Pas rënies së rasteve dhe të vdekjeve në fi

Gjatë 24 orëve të fundit në Itali janë regjistruar 9.789 persona të infektuar, shumë më pak krahasuar me një ditë më parë, ku vendi regji

Efektet e pandemisë së virusit Corona i kanë goditur gratë në mënyrë joproporcionale, sipas një raporti kthjellues të Amnesty Internation

Shifra të larta infektimesh janë regjistruar në Itali në 24 orët e fundit, ku 15.746 persona kanë rezultur pozitivë me COVID-19.

Krerët e partive CDU dhe CSU kërkojnë që çështja e kandidatit për kancelar në zgjedhjet e ardhshme nga partitë e Unionit të zgjidhet sa m

Kryeministri i Britanisë së Madhe, Boris Johnson nuk do të marrë pjesë në funeralin e Dukës së Edinburgut, i cili do të mbahet të shtunën