"Çmendet" moti në Australi, breshër në madhësinë e topave të golfit! (VIDEO)

20/01/2020 - 17:19

E pazakontë ajo çfarë po ndodh në Australi prej muajit shtator. Pas zjarreve vdekjeprurëse që erdhën si pasojë e thatësirës disa mujorshe në kontinentin australian, ishulli është përfshirë brenda 24 orëve nga një mot i keq, i shoqëruar me breshër të furishëm dhe stuhi ere në verilindje.

Përsa i përket breshërit, mediat e huaja shkruajnë se "topat që ranë nga qielli kishin madhësisë e topave të golfit". Pati vetëm dëme materiale edhe pse nga madhësia e kokrrave mund të kishte edhe në njerëz.

Kurse stuhia e erës përfshiu disa zona ku dëmtoi dritaret e shtëpive dhe lëndoi disa shpendë.

/portali DurresLajm/

Video: 
Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

2,859 viktima dhe 83,385 të infektuar, ky është bilanci i koronavirusit në të gjithë botën.

Koronavirusi vazhdon të përhapet në të gjithë vendet e botës. Së fundmi janë shënuar rastet e para në Hollandë dhe në Bjellorusi.

Hojatolislam Seyed Hadi Khosroshahi, një prej klerikëve kryesorë në Iran dhe ish-ambasadori i Iranit në Vatikan humbi jetën si pasojë e k

Gjermania i akordoi 50 milionë euro Organizatës Botërore të Shëndetësisë (OBSH), për të ndihmuar në luftën kundër shpërthimit të koronavi

Duket se stuhitë nuk kanë të ndalur në Britaninë e Madhe. Pas Ciaras dhe Denis, tashmë ishulli është goditur nga stuhia Jorge.

Koronavirusi ka shkaktuar vdekjen e tre personave të tjerë në Itali duke e çuar në 17 numrin total të viktimave, ndërkohë që sipas të dhë

Japonia do të kërkojë mbylljen e të gjitha shkollave nga dita e hënë për të parandaluar përhapjen e koronavirusit të ri, ka thënë kryemin

Mjekimi i përdorur prej shumë kohësh me klorokinë kundër malaries ka treguar se është efikas edhe për shërimin nga koronavirusi.

Papa Francesku u detyrua që të anulojë një vizitë në Romë, ku do të takohej me klerikë te tjerë, për shkak të problemeve me shëndetin.

Shkon në 14 numri i viktimave dhe në 528 i të infektuarve nga koronavirusi në Itali, ndërkohë që intensifikohen përpjekjet ndërkombëtare