COVID-19 në Francë, 47.637 raste të reja në 24 orët e fundit

29/10/2020 - 21:16

Pandemia COVID-19 vijon të përhapet me ritme të shpejta në Francë. Mësohet se në 24 orët e fundit janë regjistruar 47.637 raste të reja.

Numri i përgjithshëm i infeksioneve arriti më shumë se 1.28 milion persona. Numri i viktimave në 24 orët e fundit u raportua në 235 raste, ndërsa totali i viktimave shkoi në 36.020 persona.

Aktualisht, 21.183 persona janë duke u trajtuar me Covid-19, ndërkohë që numri i pacientëve në terapi intensive ka shkuar në 3.156 persona.

Nisur nga rastet e reja, qeveria franceze do të rikthejë izolimin ditën e premte. Masat do të vlerësohen çdo 15 ditë në mënyrë që të përcaktohet nëse shërbimet specifike mund të zbuten dhe hapen, në funksion të periudhës së Krishtlindjes.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Thuajse tre milionë njerëz vulnerabël, përfshirë të sëmurë dhe të moshuar në Angli, do të marrin pilula vitamine D falas në kuadër të për

Moti i keq në Sardenjë duket se nuk po njeh përmirësim dhe së fundmi ka shkaktuar rrëshqitje dheu dhe përmbytje në qendrat e banuara.

Në 24 orët e fundit në Itali, kanë rezultuar pozitivë 26.323 persona.

Europa numëron tashmë më shumë se 400 mijë viktima si pasojë e koronavirusit.

Ndërsa një varg vaksinash antiCovid janë pranë miratimit, stafi në aeroportin e Frankfurtit ka filluar të marrë masat për menaxhimin e nj

Një Gjykatë federale e Apelit ka refuzuar kërkesën e fushatës së presidentit Donald Trump, që kërkonte që presidenti i zgjedhur, Joe Bide

Presidenti brazilian Jair Bolsonaro ka deklaruar të enjten në mbrëmje se ai nuk do të vaksinohet kundër koronavirusit, duke shprehur skep

Rreth 60 apo 70 për qind e popullatës duhet të jetë e imunizuar ndaj koronavirusit të ri, në mënyrë që të ulen infektimet, thotë Organiza

Në 24 orët e fundit Italia ka regjistruar 28 352 raste të reja koronavirus.

Shkencëtari i armëve bërthamor i Iranit, Mohsen Fakhrizadeh është vrarë pranë kryeqytetit Teheran.