Dalin pamjet, 7-vjeçarja përdhunohet për vdekje nga një vrasës serial

Postuar: 11/01/2018 - 11:48

Një krim që kalon kufijtë e njerëzores ka tronditur Pakistanin, ku një vajzë 7-vjeçare është rrëmbyer, përdhunuar dhe më pas është vrarë.

Nga hetimet e deritanishme, dyshohet se vogëlushja ka rënë pre e një vrasësi serial. “Daily Mail” raporton se kjo përforcohet pas daljes së disa pamjeve filmike, ku ajo shihet duke ecur me një person i cili mendohet se vrasësi serial.

Reagimet për këtë histori të rëndë kanë qenë të shumta, ndërsa edhe personazh publik kanë bërë thirrje për drejtësi për Zainab Ansari 7-vjeçare.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

   Moti i keq që ka përfshirë nga e premtja pjesën verilindore të Tunizisë shkaktoi pesë të vdekur dhe një të zhdukur, si dhe qindra të p

   Qeveria populiste e Italisë ka ashpërsuar sot rregullat e azilit dhe riatdhesimit, duke miratuar një paketë të hartuar nga ministri i

Në Liberi ka plasur një skandal i madh ku në qendër të tij është presidenti George Weah.

Autoritetet turke urdhëruan arrestimin e 61 ushtarëve të forcave të marinës dhe të forcave tokësore, përfshirë zyrtarët e lartë, për lidh

Një sasi e madhe kartëmonedhash vendase me vlerë 100 milionë dollarë amerikanë, janë grabitur teksa hynin në vend përmes portit të kryeqy

Një grua në Nord Dakota, SHBA, ka varrë shoqen e saj të ngushtë e cila ishte shtatzënë në muajin e tetë dhe i ka marrë fetusin, për ta rr

Çdo shtator, udhëheqësit botërorë vijnë për të marrë pjesë në Asamblenë e Përgjithshme të Kombeve të Bashkuara, me seli në Nju Jork.

   Izraeli ka njoftuar banorët e një fshati në Bregun Perëndimor se ata kanë afat deri me 1 tetor për të prishur banesat e tyre.

   Administrata e Trump njoftoi se po përgatitet të propozojë një rregull të ri, i cili ua vështirëson marrjen e “Green Card”-it emigrant