Dalin pamjet e reja me dron nga ura e tragjedisë në Genova (VIDEO)

19/08/2018 - 09:26

Zjarrfikësit italianë kanë lëshuar pamje të marra me dron, që tregojnë zonën rreth vendit ku u shemb ura në Xhenova.

Edhe pse kanë kaluar pesë ditë nga ngjarja, kërkimet ende vazhdojnë, ndërsa deri tani numri i viktimave ka shkuar në 43.

Një shtetas rumun i është shtuar listës së viktimave që shkaktoi shembja e urës.

36-vjeçari Marian Rosca nga Rumania ka ndërruar jetë në spitalin e Xhenovës, duke mos u shpëtuar plagëve të marra nga tragjedia e 14 gushtit, ndërsa ekipi ka nxjerrë nga rrënojat shtetasin italian Mirko Viçini, 31 vjeç.

/portali DurresLajm/

Video: 
Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Turqia ka arrestuar dy të dyshuar për spiunimin e shtetasve arabë, për llogari të Emiratet e Bashkuara Arabe dhe po heton nëse ardhja në

Një ditë pas vrasjes së gazetares irlandeze Lyra McKee, autoritetet kanë vënë në pranga dy të rinj, 18 dhe 19 vjeç, të cilët dyshohen si

Një baba çnjerëzor mbylli vajzën e tij të vogël në një kafaz dhe e fotografoi për t’ja treguar ish-gruas.

Turqia e kupton shqetësimin e NATO-s për blerjen e sistemit rus të mbrojtjes ajrore S-400 nga ana e Ankarasë, tha ministri i Jashtëm Мevl

Banka Botërore ka ofruar 140 milion dollarësh në mbështetje të një projekti për “Lehtësimin e Tregtisë dhe Transportit në Ballkanin Perën

Ende askush nuk po deklarohet se cilit institucion i përket vetura zyrtare 4Z, në të cilën një zyrtar i shtetit po kryente marrëdhënie se

Popullariteti i Emmanuel Macron është rritur me 3% në muajin prill, pas zjarrit të rënë në Notre-Dame, në Paris.

Një varkë pasagjerësh u fundos të enjtenl në Liqenin e Kivus në lindje të Republikës Demokratike të Kongos, në Afrikë.