Debati përkoi me përvjetorin e martesës

05/10/2012 - 00:00

 

“20 vite më parë u martova me dashurinë e jetës sime dhe miken time më të mirë. Gëzuar përvjetorin Michelle”. Mesazhi në Twitter firmosej BO, e thënë ndryshe Barack Obama.

Përmes rrjetit social presidenti uroi zonjën e parë duke e ndarë kështu mesazhin me rreth 20.4 milion ndjekësit e tij. Ishte e pamundur të festonin në një darkë private përvjetorin e tyre, pasi në darkë presidenti do të gjendej përballë rivalit të tij Mitt Romney, në debatin e parë televiziv. 

"Kur e mora vesh thashë: Vërtet debati përkoi me ditën e përvjetorin tonë të martesës?,- tha Michelle. Ëndërroja të përsërisja udhëtimin tonë të muajit të mjaltit në Kaliforni”. Nga ana e tij Barack u shpreh gjatë një transmetimi televiziv se i pëlqen shumë “të mbuloj me dashuri Michelle kur ajo e meriton, dhe ajo e meriton gjithnjë”.

Çifti presidencial zgjodhi ditën e shtunë për të festuar në intimitet përvjetorin e martesës.  

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Frika për shpërthimin e epidemisë së koronavirusit e ka detyruar qeverinë italiane të kërkojë ndërprerjen e të gjitha aktiviteteve sporti

“Për fat të keq të infektuarit me koronavirus me siguri i tejkalojnë njëqind të prekur në të gjithë vendin” - konfirmoi presiden

Shtatë persona kanë gjetur vdekjen në Turqi nga tërmeti me magnitudë 5.7 të shkallës Rihter, që goditi vendin mëngjesin e sotëm.

Më 24 shkurt administrata Trump do të nisë zbatimin e rregullave të reja për emigrantët që janë përfitues të programeve për ndihmë shtetë

Presidenti i Koresë së Jugut Moon Jae-e ka vendosur vendin në “alarm të kuq” pasi raportoi vdekjen e pestë nga koronavirusi dhe më shumë

Një tërmet me magnitudë 5.7 të shkallës Rihter është regjistruar mëngjesin e sotëm në kufirin mes Turqisë dhe Iranit.

Për përballimin e emergjencës epidemike nga koronavirusi, qeveria italiane ka miratuar një draft ligj me masa specialee të emërtuar "Masa

Vazhdon e rritet numri i të prekurve me koronavirus në Itali duke ndezur kështu dritën e kuqe të alarmit.

Koronavirusi vazhdon të përhapet: rasti i parë është regjistruar në Piemonte (është një 40 vjeçar nga Torino) dhe në Milano ku ka dy rast

Kina raportoi një rënie të fortë të numrit të vdekjeve dhe raste të reja me koronavirus të shtunën, por zyrtarët e Organizatës Botërore t