Do vrisnin deputetin, plumbat kapin të birin 3-vjeçar

03/12/2019 - 08:52

Një tragjedi ka ndodhur ditën e hënë në Ukrainë, ku është qëlluar për vdekje djaloshi 3-vjeçar i biznesmenit dhe deputetit, Vyacheslav Sbolev.

Nga raportimet që janë bërë rreth kësaj çështjeje, thuhet se objektiv kishte qenë vetë deputeti, por plumbi goditi djalin e tij, që e shoqëronte në makinë. Vogëlushi ka ndërruar jetë gjatë rrugës për në spital.

Sobolev është një biznesmen nga Donetsk, në Ukrainën Lindore që nga viti 2014 ishte i okupuar nga forcat separatiste ruse. Ai u zgjodh në Këshillin e Oblastit të Kyiv në 2015-n si përfaqësues i Bllokut Petro Poroshenko, partia e ish-presidentit. Ai zotëronte një zinxhir dyqanesh ushqimore në Donetsk dhe shërbeu si nënkryetari i Naftogaz, ndërmarrjes shtetërore të gazit dhe naftës.

Policia ka nisur hetimet për këtë ngjarje.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Shumë aktivitete të planifikuara për tu zhvilluar në Kinë, përfshirë provat e Kupës së Botës në ski, që do të mbaheshin në muajin shkurt,

Hapet spitali për virusin vdekjeprurës, Koronavirus në një qytet afër Wuhan në Kinë.

Dyshime të reja janë shfaqur për koronavirusin në Europë teksa harta zyrtare  e Wikipedia ka përfshirë në vendet me të dyshuar Greqinë, I

75 vjet pas çlirimit të Auzhvicit nuk mjaftojnë për ta mbajtur të gjallë kujtimin.

Epidemia e pneumonisë virale që tashmë ka shkaktuar më shumë se 100 viktima në Kinë, mund të arrijë kulmin brenda një jave ose 10 ditësh,

Tërmeti i fuqishëm me magnitudë 7.7 që preku Kubën dhe Xhamaikën gjatë ditës së sotme ka shkaktuar gropa të hapura në tokë.

Një alarm për rrezik cunami është përhapur në Xhamajka, Kuba dhe ishujt Kajman, pas një tërmeti 7.3 ballë me epiqendër në Karaibe.

Një agjenci iraniane lajmesh pretendon se një drejtues në radhët e CIA-s, i cili orkestroi ekzekutimin e gjeneralit Qassem Suleimani, ësh

Gjyqi për shkarkimin e Presidentit Donald Trump rifilloi të hënën mes njoftimeve për prova të reja që mund të ndryshojnë votën e senatorë