Dorëhiqet sekretari i stafit të Shtëpisë së Bardhë

Postuar: 08/02/2018 - 18:09

   Jep dorëheqjen një tjetër ndihmës i presidentit amerikan, Donald Trump.

Rob Porter, sekretari i stafit të Shtëpisë së Bardhë u largua nga posti pas akuzave për dhunë dhe abuzime nga dy ish-bashkëshortet e tij.

40-vjeçari hodhi poshtë akuzat, por vendosi të largohej nga posti.

Ish-bashkëshortet e tij, Kolbi Holdernes dhe Xhenifer Uillogbi u morën në pyetje nga FBI dhe kishin treguar raste të ngjashme dhune të ushtruar ndaj tyre nga Porter.

Me bashkëshorten e parë, Rob Porter ka qenë i martuar deri në vitin 2009, ndërsa me të dytën për 4 vite deri në 2013-ën.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Një gjykatë turke ka lënë në burg deri në ditën e gjyqit 24 persona, të cilët protestuan javën e kaluar mbi kushtet e punës në aeroportin

Një modele ruse pretendon se Presidenti i Rusisë Vladimir Putin ka tentuar ta helmojë me bar miu.

   Një video e Presidentit të Venezuelës, Nicolas Maduro, që drekon në një restorant klasi në Turqi, ka shkaktuar jo pak zemërim në Venez

   Presidenti amerikan, Donald Trump ka akuzuar të martën Kinën për tentim të ndikimit në zgjedhjet për Kongres, që mbahen në muajin nënt

Gjykata Supreme e Afrikës së Jugut ka legalizuar përdorimin e kanabisit nga të rriturit në vende private.

Një avion ushtarak rus me 14 persona në bord është zhdukur nga radarët pasi ka fluturuar në Siri. “Kemi humbur kontaktin me ekuipazhin e

Presidenti turk Rexhep Taip Erdogan pranoi një avion luksoz prej 400 milionë dollarësh nga emiri i Katarit javën e shkuar, duke shkaktuar

   Pasojat që shkaktoi tajfuni Mangut në Filipine, ishin 65 persona qe humbën jetën e qindra të tjerë qe u plagosën si pasojë e stuhisë s

   Britania duhet të presë "kosto të konsiderueshme" mbi ekonominë e saj nëse largohet nga Bashkimi Evropian pa marrëveshje, paralajmëroi

Një polic belg është sulmuar nga një burrë në parkun Maximilien këtë mëngjes në veri të kryeqytetit belg.