‘Dorian’ godet shtetin e Floridës, shkon në 7 numri i të vdekurve

04/09/2019 - 17:22

Është rritur bilanci i viktimave nga uragani ‘Dorian’, duke e çuar numrin e të vdekurve në 7.  Siç raportohet nga Qendra Kombëtare e Uraganeve në Shtetet e Bashkuara të Amerikës, uragani është dobësuar duke rënë në kategorinë 2 të fortësisë.

Po sipas Qendrës Kombëtare të Uraganeve ‘Dorian’ ka prekur brigjet lindore të Floridës të martën në mbrëmje me erëra që arrijnë shpejtësi deri në 177 km/h. Uragani Dorian për disa ditë me rradhë goditi Bahamasin duke sjellë një shkatërrim masiv.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Një tërmet i fuqishëm 7.1 sipas shkallës Rihter goditi Indonezinë, dhe Qendra e Paralajmërimit të Cunamit të Paqësorit lëshoi një alarm p

Ankaraja nuk do të heqë dorë nga sistemi mbrojtës raketor S-400 i Rusisë, edhe nëse e përvetëson sistemin Patriot të SHBA.

Italia do të shpallë gjendje të jashtëzakonshme pasi qyteti i Venecias u përfshi nga nivelet e larta të ujit prej 1.87 metra, duke përmby

Bashkimi Evropian i ka bërë thirrje Bosnje Hercegovinës që të mbyllë menjëherë kampin e emigrantëve në Vuçjak, dhe të zhvendosë në mjedis

Detaje tronditëse janë zbardhur nga aksidenti i rëndë rrugor, që ndodhi mbrëmjen e kaluar në Sllovaki.

Një kamion është përplasur me një autobus të pasagjerëve, duke lënë të vdekur 12 persona në perëndim të Sllovakisë të mërkurën, duke shën

Moti i keq me shi dhe erëra të fuqishme goditën pjesën më të madhe të qyteteve bregdetare në Kroaci, nga pjesa jugore e Adriatikut, ku uj

Autoritetet italiane kanë sekuestruar një sasi rekord kokaine prej 1176 kg, të fshehur në një kontejner me banane dhe që vinte nga Amerik

Organizata për Bashkëpunim Ekonomik dhe Zhvillim (OECD) bëri thirrje për krijimin e strategjive kombëtare dhe planeve të veprimit për të

Për xhihadistët dhe familjarët e tyre që shkuan nga Evropa në Siri për t’ju bashkuar ISIS-t dhe që tashmë mbahen në kampet e administruar