Dy muaj pas përmbytjeve thahen kanalet e Venecias

13/01/2020 - 21:50

Pas dy muajsh nga reshjet e dendura të shirave, baticat e ulëta pothuajse kanë tharë kanalet e Venecias. Anijet janë parë në breg, pasi nivelet e ujit kanë rënë në mënyrë drastike.

Gjatë nëntorit të vitit që lamë pas, Venecia është përballur me nivelet më të larta të ujit në më shumë se 50 vjet. Rreth dy të tretat e qytetit kanë qenë nën ujë në atë periudhë dhe dëmet i kanë kaluar 1 miliard dollarë.

Sheshi i mirënjohur i “San Marcos” ishte përmbytur, ndërkohë që dyqanet ishin të mbyllura.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Një avion pasagjerësh me 135 persona në bord rrëshqiti nga pista dhe përfundoi në një autostradë në Iran.

Detaje të tjera zbardhen nga aksidenti tragjik, që i mori jetën yllit botëror të basketbollit, Kobe Bryant me vajzën e tij 13-vjeçare.

Qendra për Kontrollin dhe Parandalimin e Fatkeqësive (CDC) në Kinë ka filluar të zhvillojë një vaksinë kundër epidemisë së koronavirusit

Koronarovirusi është paraqitur tek 4 persona në Australi të cilët së voni kishin vizituar Kinën, ku edhe është përhapur ky virus, deklaru

Kobe Bryant dhe vajza e tij 13-vjeçare ishin duke shkuar në Akademinë Sportive Mamba të lojtarit legjendar të NBA kur helikopteri i tyre

Rasti i katërt i koronavirusit vdekjeprurës është konfirmuar në Los Anxhelos, thanë sot zyrtarët shëndetësorë.

Ministri i Shëndetësisë, Fahrettin Koca njoftoi se numri i njerëzve që ndërruan jetë në tërmetin 6.8 në rrethin Sivrice të Elazig u rrit

Të dielën forcat irakiane të sigurisë qëlluan me armë në një përpjekje për të shpërndarë protestuesit, duke plagosur disa prej tyre në kr

Dy ditë në radhë qëndrojnë pacientët në spitalin e Wuhanit, për të marrë ndihmë mjekësore pas përhapjes së koronavirusit që është duke u

Një audio incizim i publikuar i vitit 2018, ka nxjerrë në pah një bisedë të presidentit të Shteteve të Bashkuara, Donald Trump, i cili ki