Dy tërmete të fuqishme me magnitudë 5.6 dhe 5.1. Lëkunden dy shtete

22/01/2020 - 21:03

Dy tërmete të fuqishme janë regjistruar mbrëmjen e sotme në Turqi dhe Iran.

Tërmetet me magnitudë 5.6 dhe 5.1 ballë janë regjistruar me diferencë një minutë nga njëri-tjetri, respektivisht në orën 20.22 dhe 20.23.

Tërmetet janë ndjerë të fuqishme në Turqinë perëndimore dhe në jug të Iranit.

Nuk ka ende raportime për të lënduar apo dëme material.

Pas lëkundjes së fuqishme 5.6, në Turqi janë regjistruar edhe dy pas goditje me magnitudë 4.4 dhe 2.9.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Kina raportoi një rënie të fortë të numrit të vdekjeve dhe raste të reja me koronavirus të shtunën, por zyrtarët e Organizatës Botërore t

Universiteti i Queenslands në Australi ka deklaruar se ka gati një vaksinë testuese kundër koronavirusit.

Ndërsa në rajonet Lombardi dhe Veneto, në Itali shënohet rritje e numrit të personave të prekur me koronavirus, 51 të prekur deri më tani

Rrugë e sheshe bosh, farmacistë me maska. Kjo është pamja e qytetit Kodonjo, Itali mëngjesin e 21 shkurtit. 

Shënohet viktima e dytë në Itali nga koronavirusi i ri. Bëhet fjalë për një grua në Lombardi.

Në Itali, është shënuar viktima e parë nga virusi kinez, një nga dy shtetasit venecianë të shtruar në spital të infektuar nga koronavirus

Në një deklaratë nga Departamenti Amerikan i Shtetit, qeverisë turke i shprehen ngushëllimet për dëshmorët e rënë në Idlib, duke iu shpre

Ndërsa ka shkuar në 16 numri i personave të infektuar nga koronavirusi në Itali, autoritetet kanë forcuar masat për të parandaluar përhap

Shkon në 16 numri i të prekurve nga koronavirusi në Itali. Të gjitha rastet janë regjistruar në veri të vendit.

Gjashtë persona të prekur me koronavirus në Itali. Një 38-vjeçar italian rezulton i prekur nga virusi vdekjeprurës në Lombardi.