Edukatoret e harrojnë jashtë, 3-vjeçarja vdes nga i ftohti

18/02/2018 - 11:02

Një vajzë 3-vjeçare ka ngrirë për vdekje në çerdhen e saj pasi edukatoret e harruan jashtë.

Zakhra Rzayeva u gjet e vdekur në sheshin e lojrave të çerdhes në Moskë, e mbuluar nga dëbora, pasi temperaturat jashtë ishin -5 gradë celcius.

Mësuesit e gjetën Zakhra rreth dy orë pasi ajo kishte dalë jashtë për kohën e lojës. Pavarësisht përpjekjeve te shërbimeve emergjente, nuk ishte e mundur ringjallja e 3 vjeçares.

Burime në çerdhe thane se fëmija ishte gjetur i shtrirë në dëborë dhe stafi mjeksor kishte tentuar pa sukses për ta ringjallur atë.

Një hetim i madh është nisur për vdekjen tragjike të vajzës, teksa mësuesit dhe stafi po merren në pyetje.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Nëse sheh vetëm fotot, mund të mendosh, se deti i dritave të Budapestit është spektakël soditës për Krishtlindje.

Kryeministri i Belgjikës, Charles Michel ka dhënë dorëheqjen nga detyra pas paraqitjes së një mocioni mosbesimi kundër qeverisë së tij.

Ndërkohë që kanë mbetur edhe 101 ditë nga “Brexit”-i, ministrat e kabinetit të Theresa Mayt janë mbledhur për të diskutuar mbi daljen e p

Pak para marrjes së Presidencës së Këshillit të BE, qeveria e Bukureshtit tregon fytyrën e saj të vërtetë.

Toni midis Arabisë Saudite dhe Shteteve të Bashkuara po bëhet më i ashpër.

Një e katërta e operacioneve të qeverisë amerikane mund të mbyllen të premten në mesnatë nëse Shtëpia e Bardhë dhe ligjvënësit nuk bien d

Nuk ka pasur konferencë të përbashkët mes delegacionit të Kosovës të udhëhequr nga kryeministri Ramush Haradinaj dhe atij të Bashkimit Ev

Më shumë se 10,000 njerëz janë mbledhur në kryeqytetin e Hungarisë, Budapest për të protestuar kundër ligjeve të reja të punës, në të cil

Një ministër i qeverisë australiane ka dhënë dorëheqjen pas akuzave për sjellje të papërshtatshme.

Një gomone e braktisur me dy motorë të fuqishëm jashtë bordit është gjetur në brigjet e Ostunit në plazhin Lido Morelli në rajonin e Pugl