Ekzekutohen me armë zjarri dy persona jashtë një banke në Zvicër

23/02/2018 - 16:10

Një ngjarje e rëndë, rrethanat e së cilës nuk dihen ende, ka ndodhur në qytetin e Zyrihut në Zvicër. Dy persona janë qëlluar me armë zjarri për vdekje jashtë ambienteve të bankës UBS.

Në vendngjatje ka prani të shtuar të forcave të policisë të cilët thonë se situata është nën kontroll dhe nuk ka rrezik për banorët, ndërsa po punohet për zbardhjen e rrethanave të ngjarjes.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Nëse sheh vetëm fotot, mund të mendosh, se deti i dritave të Budapestit është spektakël soditës për Krishtlindje.

Kryeministri i Belgjikës, Charles Michel ka dhënë dorëheqjen nga detyra pas paraqitjes së një mocioni mosbesimi kundër qeverisë së tij.

Ndërkohë që kanë mbetur edhe 101 ditë nga “Brexit”-i, ministrat e kabinetit të Theresa Mayt janë mbledhur për të diskutuar mbi daljen e p

Pak para marrjes së Presidencës së Këshillit të BE, qeveria e Bukureshtit tregon fytyrën e saj të vërtetë.

Toni midis Arabisë Saudite dhe Shteteve të Bashkuara po bëhet më i ashpër.

Një e katërta e operacioneve të qeverisë amerikane mund të mbyllen të premten në mesnatë nëse Shtëpia e Bardhë dhe ligjvënësit nuk bien d

Nuk ka pasur konferencë të përbashkët mes delegacionit të Kosovës të udhëhequr nga kryeministri Ramush Haradinaj dhe atij të Bashkimit Ev

Më shumë se 10,000 njerëz janë mbledhur në kryeqytetin e Hungarisë, Budapest për të protestuar kundër ligjeve të reja të punës, në të cil

Një ministër i qeverisë australiane ka dhënë dorëheqjen pas akuzave për sjellje të papërshtatshme.

Një gomone e braktisur me dy motorë të fuqishëm jashtë bordit është gjetur në brigjet e Ostunit në plazhin Lido Morelli në rajonin e Pugl