Ekzekutohet “Zonja e vdekjes”, drejtuesja e narko-kartelit më të fuqishëm (FOTO)

14/01/2020 - 21:01

Maria Guadalupe Lopez Esquivel, shefja famëkeqe e narko-kartelit më të fuqishëm meksikan, e njohur me nofkën “La Catrina”, është vrarë gjatë shkëmbimit të zjarrit me policinë në Meksikë.

Ajo drejtoi një skuadër vrasësish që masakruan 13 oficer policie në tetor të viti të kaluar. 21-vjeçarja u përfshi në një sulm kundër ushtrisë dhe policisë në La Bocanda, një qytet në shtetin qendror të Michoacan.

Nofka e saj, Caterina, përfaqëson një figurë femërore, skelet, me një kapele të gjerë, që lidhet me Ditën e të Vdekurve në Meksikë. Videot tregojnë gruan të qëlluar në qafë, ndërsa ajo humbi jetën si pasojë e humbjes së gjakut.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Administrata e Presidentit Trump ka publikuar rregulla të reja vizash që synojnë kufizimin e “turizmit të lindjeve”, një praktikë me të c

Mëngjesin e sotëm, policia e Belgjikës gjeti 23 emigrantë brenda një kamioni frigoriferik në portin e Zeebrugge. Nga hetimet paraprake re

Nëntë persona humbën jetën, ndërsa të paktën pesë të tjerë janë të zhdukur si pasojë e stuhisë “Gloria” që ka goditur Spanjën.

Presidenti francez Emanuel Macron është përfshirë në një sherr me oficerët e sigurisë izraelitë në qytetin e vjetër të Jeruzalemit, në ce

Qyteti kinez Wuhan është vendosur nën karantinë në përpjekje për të ndaluar përhapjen e koronavirusit që besohet të ketë origjinën atje.

Një aeroplan i vogël është rrëzuar në një aeroport në Kaliforninë Jugore duke lënë katër persona të vdekur.

Dy tërmete të fuqishme janë regjistruar mbrëmjen e sotme në Turqi dhe Iran.

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, do të takohet sonte me emisarin special të Presidentit të SHBA’së, Richard Grenell.

Kjo është mënyra si i evidentojnë me skanerë të posaçëm në aeroportet koreano-jugore, personat që mund të jenë prekur nga virusi misterio

Ministri i Jashtëm i Italisë, Luigi Di Maio, ka dhënë dorëheqjen nga drejtimi i partisë “Lëvizja 5 Yjet”.