Portali "DurrësLajm" kërkon të punësojë një gazetar/e për web, të interesuarit të dërgojnë CV-në në adresën e email: [email protected]

Fauci: Është shumë herët për t’i dhënë fund kufizimeve për Covid-19!

08/03/2021 - 09:54

Epidemiologu i njohur amerikan, dr. Anthony Fauci, ka paralajmëruar se është shumë herët për t’i dhënë fund kufizimeve të vendosura për shkak të COVID-19.

“Ne do të shkojmë në drejtimin e duhur, por duhet vetëm të qëndrojmë pak më gjatë”, tha Fauci të dielën për mediat amerikane.

Po ashtu, së bashku me Faucin edhe ekspertë të tjerë në SHBA janë të mendimit se masat nuk duhet të lirohen, pasi sipas tyre një gjë e tillë do të minonte procesin e vaksinimit në vend.

“Ne duhet ta mbajmë Amerikën sa më të sigurt nga ky virus duke mos lejuar heqjen e asnjë nga masat e shëndetit publik që kemi marrë dhe duhet të vaksinojmë njerëzit sa më shpejt që të mundemi”, është shprehur Michael Osterholm, një tjetër epidemiolog i njohur amerikan.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Kryeministri i Britanisë së Madhe, Boris Johnson nuk do të marrë pjesë në funeralin e Dukës së Edinburgut, i cili do të mbahet të shtunën

Ministri ukrainas i mbrojtjes tha të shtunën se vendi i tij mund të provokohet për shkak të tensionimit nga Rusia të gjendjes në zonën e

Të paktën shtatë persona humbën jetën pasi një tërmet me magnitudë 6 goditi brigjet e ishullit kryesor të Indonezisë, Java, të shtunën, n

E gjithë Italia është kthyer në zonë portokalli, me vetëm katër rajone që mbeten ende të kuqe.

Organizata Botërore e Shëndetësisë (OBSH) nuk rekomandon imunizimin kundër COVID-19 me dy lloje të vaksinës.

Kompania Pfizer dhe partneri i saj gjerman BioNTech u kërkuan të premten rregullatorëve amerikanë që të lejojnë përdorimin emergjent të v

Për herë të parë një pacientit të infektuar me llojin e ri të koronavirusit (Covid-19) iu bë transplanti i indit të mushkërive nga donato

Autoritetet shëndetësore në Itali gjatë 24 orëve te fundit kanë konfirmuar 18,938 raste të reja me koronavirus, duke shënuar rritje kraha

George Floyd vdiq nga mungesa e oksigjenit e shkaktuar nga gjuri që i shtrëngonte qafënndërsa ishte i shtrirë në trotuar, tha në dëshminë

Kryeministri italian, Mario Draghie ka komentuar incidentin që ndodhi në Pallatin Presidencial të Turqisë, kur presidentja e Komisionit E