Fshehu foshnjën në valixhe, gruaja arrestohet në aeroport

04/09/2019 - 21:26

Një grua amerikane është ndaluar nga forcat e policisë në ishujt Filipine, pasi i gjetën një foshnje të sapolindur në valixhe.

Gruaja udhëtonte e vetme dhe nuk kishte asnjë mjet tjetër identifikimi veç pasaportës, ndërsa dyshimet lindën pasi stafi vuri re se valixhja e saj e tejkalonte peshën e lejuar, ndaj vendosin të kryenin një kontroll rutinë.

Autoritetet deklaruan se ajo po përpiqej të largohej nga vendi së bashku me foshnjën gjashtë ditëshe. Gruaja këmbëngul se është tezja e foshnjës, por çështja i ka kaluar zyrës filipinase për hetime të trafikut njerëzor.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

15 njerëz u vranë dhe 6 të tjerë janë shpallur të humbur pasi një digë e ndërtuar në mënyrë të paligjshme u rrëzua në një minierë ari art

Qeni antidrogë nxjerr zbuluar transportuesen e lëndës narkotike. Shtetasja angleze është kapur në autobusin e linjës Paris-Bruksel.

Nuk ka marrëveshje për Brexit, me 322 vota pro dhe 306 kundër është rrëzuar marrëveshja e Johnson me BE.

Katalonja po përjeton ditën e gjashtë të protestave të cilat nisën si reagim pas dënimit me 100 vite burg në total, të disa drejtueseve t

Mbi 500 mijë qytetarë të Katalonjës kanë protestuar për të pestën ditë radhazi pas vendimit të Gjykatës së Lartë spanjolle për të burgosu

Ovidio Guzman Lopez është arrestuar ditën e sotme nga policia, por vetëm për pak kohë pasi banda e tij e ka liruar menjëherë.

Një konflikt i ashpër ka shpërthyer në veri të Meksikës, pasi forcat e sigurisë kanë kapur një prej djemve të ish-udhëheqësit meksikan të

Franca i ka qëndruar vetos së saj kundër hapjes së negociatave me Shqipërinë dhe Maqedoninë e Veriut.

Nënpresidenti amerikan Mike Pence u takua sot me Presidentin Tayip Erdogan në Turqi si pjesë e një misioni për të bindur Ankaranë të ndal

Katalonja duhet të mbajë një votim të ri për pavarësi nga Spanja, brenda dy viteve, tha kreu i qeverisë së rajonit.