Gjendet në valixhe trupi i studentes 19-vjeçare

08/01/2019 - 21:40

Trupi i pajetë i një vajze të re u gjet i futur në një valixhe të hedhur në një kosh plehrash. Ngjarja tronditëse ndodhi në Ukrainë, ku policia ka nisur hetimet për vrasje.

Daria Bilous ishte vetëm 19 vjeçe dhe u gjet e përthyer në valixhe, ndërsa mbante veshur vetëm recipeta dhe xhinse. Sipas asaj që shkruan e përditshmja “Mirror”, dëshmitarët thanë se kishin parë 5 meshkuj, të cilët e kishin braktisur valixhen në koshin e plehrave, përpara se të zhdukeshin.

Ekspertiza mjeko-ligjore doli në përfundimin se studentja kishte vdekur nga mbytja. Ajo gjithashtu kishte shenja dhune në qafë të kryera nga goditja me një send të fortë.

Valixhja me trupin e studentes u gjet nga një endacak, ndërsa banorët e zonës njoftuan policinë. 19-vjeçarja kishte festuar Vitin e Ri në Kiev dhe ishte rikthyer në Dniprop, në Ukrainën qendrore, ku studionte, më 3 janar. Shkaqet dhe autorët e vrasjes së saj mbeten mister.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Të paktën 18 persona kanë humbur jetën dhe 30 të tjerë kanë mbetur të plagosur, pasi autobusi me të cilin udhëtonin u rrëzua në qytetin Z

Këto ditë është mbajtur mesha e parë në Notre Dame që nga shkatërrimi i saj në muajin prill nga zjarri masiv.

Para raundit të dytë të zgjedhjeve për kryetar të bashkisë së Stambollit, kandidati i AKP-së, Binali Yildirim në sondazhe qëndron pas kan

Një tërmet i magnitudës 7.4 goditi disa ishuj në Zelandën e Re sot dhe ekspertët thanë se kjo mund të shkaktojë ndryshime të vogla të niv

Në një përpjekje për të parandaluar ligjvënësit që të marrin pjesë në debat, dhjetëra mijëra aktivistë  bllokuan rrugët kryesore rreth se

Pas 8 muajsh kanë përfunduar hetimet për vrasjen e studentes Eleni Topaloudi, ngjarje e ndodhur në ishullin Rodos të Greqisë më 28 Nëntor

Turqia thotë se do t’i kundërpërgjigjet të gjitha sanksioneve të mundshme amerikane për shkak të blerjes nga Rusia të raketave mbrojtëse

Ligjvënësit konservatorë të Britanisë mbajtën të enjten të parin në një seri votimesh për të caktuar se kush do ta pasojë zonjën Theresa

“Të paktën 53 fëmijë kanë vdekur në Indinë veriore në 10 ditët e fundit nga një sëmundje vdekjeprurëse e trurit që besohet të ketë li