Hajdutët 'pastrojnë' shtëpinë e ish-kryeministrit! Ja çfarë morën

22/04/2018 - 21:50

   Duke përfituar nga fakti që së bashku me bashkëshorten kishin shkuar në Romë, për të marrë pjesë në një meshë që Papa ka kryer me përfaqësues të dioqezës së Bolonjës, hajdutët kanë hyrë në shtëpinë bolonjeze të ish-kryeministrit italian Romano Prodi dhe kanë marrë gjithçka.

Ngjarja ka ndodhur në mbrëmjen mes së premtes dhe të shtunës. Policia ka nisur hetimet dhe sipas asaj që shkruajnë mediat italiane, nga banesa e Prodit janë marrë orë dhe xhevahire të çmuara.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Këtë të martë janë gjetur pjesë të trupit të pajetë të gazetarit të vrarë saudit, Jamal Khashoggi.

Një pako me lëndë shpërthyese është gjetur në kutinë postare Të shtëpisë së miliarderit George Soros në New York të Shteteve të Bashkuara

Një tifoz 53-vjeçar, i quajtur Karlo Valoni ka humbur jetën ditën e djeshme, pak minuta pasi ai ka dalë nga stadiumi “Tardini”, ku ishte

Personi që shfaqet në këtë foto është sozia i gazetarit të vrarë saudit Xhamal Kashogxhi.

Të paktën 11 civilë e kanë humbur jetën si pasojë e shpërthimit të bombës së vendosur në skaj të rrugës në provincën Nangarhar në lindje

Miliarderi i rrëmbyer i Tanzanisë, Mohammed Dewji, është liruar vetëm 10 ditë pasi u kap nga njerëz të armatosur në qytetin e Dar es Sala

Britanikët, që janë të frikësuar nga një jetë jashtë Europës, do të mblidhen nga të gjithë cepat e vendit në Londër, në përpjekje për të

Tarifat e vendosura nga presidenti amerikan Donald Trump kanë ngadalësuar rritjen ekonomike të Kinës.

Më shumë se 60 persona humbën jetën dhe mbi 100 të tjerë mbetën të plagosur në Indi, pasi një tren mori përpara turmën e njerëzve.