I lë në makinë e shkon për shopping, 6-vjeçarja mbyt vëllain

21/11/2018 - 13:31

Një ngjarje e rëndë është shënuar në Texas SHBA, ku një 6-vjeçare ka mbytur vëllain e saj një vjeç. Babai i dy vogëlushëve i kishte lënë në makinë duke parë film në telefon dhe ishte larguar për të bërë shopping. Pak më vonë djali kishte filluar të qante dhe vajza duke mos duruar dot e kishte mbytur me rripin e sigurimit të makinës.

Kur Adrian Dreshaun Middleton ishte kthyer në makinë sheh vajzën që po qante dhe mes lotësh i tha se kishte bërë diçka të keqe. Babai hedh sytë nga djali i cili rreth tij kishte rripin e sigurimit shkruan Tg.com

Në fillim Adrian mendoi se vogëlushi po flinte, por kur i afrohet ai nuk jepte asnjë shenjë jete. Në ato momente ka marr menjëherë në telefon ambulancën. Vogëlushi u transportua në spital por fatkeqësisht kishte vdekur.

Përpara policisë ai kishte deklaruar se ishte larguar vetëm 30 minuta dhe se gjatë gjithë kohës i kishte hedhur sytë nga fëmijët nëpërmjet xhamit.

Por nga sa u konstatua nga kamerat e sigurisë babai i dy fëmijëve ka qëndruar në dyqan më shumë se një orë pa i kontrolluar asnjëherë vajzën dhe djalin.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Sipas të dhënave të fundit nga EUROSTAT, zyra e statistikave të Bashkimit Europian, bllokut i nevojiten rreth 3.8 milionë punonjës, kryes

Lideri i opozitës në Venezuelë, Juan Guaido është larguar nga Karakasi të enjten, së bashku me 80 ligjvënës, për t’u nisur në kufirin me

Rreth 78 persona kanë humbur jetën si pasojë e një zjarri që përfshiu lagjen historike 400-vjeçare “Chawkbazar” në kryeqytetin e Banglade

Humbja e një fëmije është e tmerrshme. Humbja e 7 fëmijëve? E paimagjinueshme.

Dy eksponentë të klanit Cursoti Milanesi, të akuzuar si përgjegjës për një shantazh në dëm të një farmacie, janë arrestuar në Katania.

Vladimir Putin ka thënë se Rusia do të zhvillojë armë të reja, që do t’i drejtojë nga qendrat perëndimore të vendimmarrjes, nëse Perëndim

Presidenti Trump është një "siklet për vendin", një "gënjeshtar patologjik", një "racist".

Një 9-vjeçare ka ndërruar jetë, pasi ka konsumuar një akullorë në hotelin Costa del Sol, sepse ishte alergjike ndaj qumështit dhe arrave.

Bernie Sanders do të kandidojë sërish për president të Shteteve të Bashkuara në vitin 2020, duke bërë kështu një përpjekje të dytë për të

Pas insinuatave të rënda të së fejuarës, që u shfaqën e më pas u zhdukën në rrjetet sociale, tani është kushëriri i Emiliano Sala që hedh