I paraburgosuri ekzekuton oficerin e policisë në Angli

25/09/2020 - 11:52

Një oficer policie është qëlluar për vdekje në një stacion policor në qytetin e Croydon të Anglisë.

Sipas raportimit të mediave të huaja, ai u qëllua për vdekje nga një 23-vjeçar i arrestuar, që po mbahet në paraburgim.

Lajmin për vrasjen e oficerit britanik e konfirmoi edhe Policia Metropolitane përmes rrjeteve sociale.

“Një nga oficerët tanë vdiq pasi u qëllua nga një burrë i cili ishte ndaluar në paraburgim në orët e para të mëngjesit”, thuhet në deklaratë.

Më tej, thuhet se janë duke u informuar të afërmit e oficerit për ngjarjen e rëndë. Polici fillimisht kishte plagë në trup, ndërsa ka ndërruar jetë më vonë në spital.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Të paktën 17 persona humbën jetën dhe mbi 700 të tjerë u plagosën si pasojë e tërmetit 6,6 ballë që ka goditur ujërat e Seferihisar të qy

Belgjika futet për herë të dytë në karantinë për shkak të rritjes së rasteve me koronavirus.

Autoritetet turke kanë raportuar se që nga tërmeti i mesditës deri më tani, janë shënuar 97 paslëkundje, 20 prej të cilave ishin të magni

Gjermania ka qenë model deri tani për menaxhimin e pandemisë.

Italia raportoi një tjetër rekord rastesh të reja me koronavirus brenda një dite që nga nisja e pandemisë në muajin mars.

Në Izmir, qyteti më i goditur nga tërmeti shkatërrues që ra disa orë më parë në detin Egje, ka nisur tashmë operacioni i kërkim-shpëtimit

Bashkimi Europian mobilizoi 220 milionë euro për financimin e transferimit të pacientëve të prekur nga COVID-19 nga një vend në tjetrin,

Këngëtarja shqiptare, Bleona Qerreti që prej vitesh jeton në SHBA ka mbështetur Presidentin Donald Trump për zgjedhjet e 3 nëntorit.

Një dëshmi rrëqethëse vjen nga një i mbijetuar i tërmetit tronditës në Turqi. Zeki Soysal, banor i qytetit Izmir, tha se ishte hedhur nga

Tërmeti në Turqi me magnitudë 7 i shkallës rihter ka shkaktuar dëme të shumta në Turqi.