I riu humb jetën pasi mori pjesë në "Covid Party"

11/07/2020 - 22:20

“Mendoj se kam bërë një gabim. Mendoja se ishte një shaka, por nuk qenka kështu”.

Këto ishin fjalët e fundit të një 30-vjecari, i cili ndërroi jetë në spitalin San Antonio në Teksas, pasi kishte marrë pjesë në një festë të quajtur “Covid Party”.

Dr. Jane Appleby, shefja e repartit i tha autoriteteve se i riu kishte rrëfyer se ku ishte infektuar dhe ka treguar se çfarë ndodh në këto festa, që drejtohen nga një i infektuar me koronavirus.

“Ideja është që ata mblidhen për të parë nëse virusi ekziston dhe nëse dikush infektohet”, tha doktoresha ndërsa shtoi se në spital po sheh gjithnjë e më shumë mosha te reja, disa prej të cilëve dhe në gjendje të rënduar.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Autoritetet në jug të Kinës thanë sot se kishin gjetur gjurmë të koronavirusit në krahët e ngrirë të pulave të importuara nga Brazili.

Ministri gjerman i Shëndetësisë, Jens Spahn tha se ai pret që në muajt e ardhshëm, apo përfundimisht vitin e ardhshëm (2021) të zbulohet

Presidenti frances, Emanuele Macron dhe bashkeshortja e tij, Briggide po kalojnë disa ditë pushime në jug të Francës.

Një vajzë e porsalindur nga Kina është braktisur nga prindërit e saj në një kosh mbeturinash vetëm disa orë pasi kishte ardhur në jetë.

Pavarësisht skepticizmit perëndimor, Moska është e vendosur ta hedhë në treg vaksinën anti-COVID “Sputnik V”, të cilën e krijoi e para në

Avionët luftarakë izraelitë kryen sulme ajrore në rajone të ndryshme të Gazës.

25 gra në Turqi përfunduan në polici teksa protestonin një ditë më parë kundër tërheqjes së vendit nga konventa për mbrojtjen nga dhuna n

Sekretari amerikan i Shtetit Mike Pompeo tha të mërkurën në Pragë se fuqia ekonomike globale e Kinës e bën këtë vend komunist në disa kup

Ministria iraniane e Shëndetësisë bëri thirrje për kujdes në lidhje me vaksinën e re ruse antiCOVID-19, Sputnik-V, që ka nxitur kritika n

Franca ka shënuar 2.524 raste pozitive me Covid-19 në 24 orët e fundit, përballë 1.397 rasteve të një dite më parë.