Itali, 13446 raste të reja dhe 386 viktima në 24 orët e fundit

22/03/2021 - 19:20

Gjatë 24 orëve të fundit në Itali janë shënuar shifra të larta të të infektuarve me Covid-19.

Sipas statistikave të fundit shëndetësore bëhet me dije se janë konfirmuar të infektuar me Covid 13 446 raste të reja me Covid dhe kanë humbur jetën 386 pacientë.

Ndërkaq raportohet se gjatë orëve të fundit janë shëruar 32.720 persona.

Nga fillimi e deri më tani numri i përgjithshëm i të infektuarve me Covid ka shkuar në 3,400,877, mes të cilëve kanë humbur jetën 105,328 persona.

Ndërkohë vijojnë të jenë aktiv me Covid 563,067 raste.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Shtetet e Bashkuara janë rikthyer si një vend udhëheqës e bashkëpunues i botës së lirë, tha presidenti i Francës, Emmanuel Macron, gjatë

Shtetet e Bashkuara po ndihmojnë Ukrainën të forcojë aftësitë e saj mbrojtëse, duke njoftuar një paketë sigurie prej 150 milionë dollarës

Vaksina AstraZeneca nuk do të përdoret më për persona nën 60 vjeç në Itali.

Një sulm me armë ka ndodhur në Austin të Teksasit mëngjesin e së shtunës.

Presidenti rus, Vladimir Putin, ka nënshkruar një ligj që po vlerësohet se mund të pengojë përpjekjet për ekspozimin e korrupsionit ose k

Partia nacionaliste në pushtet në Hungari ka paraqitur një ligj për të ndaluar tekstet me përmbajtje që promovojnë homoseksualitetin dhe

Darnella Frazier, një adoleshente nga Minesota, videoja e të cilës shpërfaq vrasjen e afrikano-amerikanit George Floyd nga një zyrtar pol

Rreth 33,000 fëmijë tejet të kequshqyer në rajonin Tigray të Etiopisë janë në rrezik të lartë të vdekjes, ka thënë Agjencia për Fëmijë e

Udhëheqësit demokratë të Senatit kërkuan që ish-Prokurorët e Përgjithshëm Bill Barr dhe Jeff Session, të cilët kanë shërbyer gjatë admini

Më shumë se 90 për qind e rasteve me koronavirus në Britaninë e Madhe janë të variantit, Delta, i identifikuar fillimisht në Indi.