Itali, 1452 raste dhe 12 viktima nga Covid-19 në 24 orët e fundit

16/09/2020 - 17:57

Autoritetet shëndetësore në Itali raportojnë se në 24 orët e fundit nga 100 mijë testimet të kryera, 1452 persona të tjerë kanë rezultuar të infektuar me koronavirus.

Një rritje të lehtë ka pësuar dhe numri i personave të shtruar në terapitë intensive. Ndërsa viktimat në 24 orët e fundit janë 12.

Aktualisht në Itali janë ende mbi 40 mijë persona aktivë me Covid-19, 38 mijë prej të cilëve ndodhen në izolim shtëpiak, ndërsa 2285 janë të shtruarit me simptoma, 207 prej të cilëve në terapi intensive.

Që nga nisja e pandemisë në Itali regjistrohen 291 mijë të infektuar, ndërsa të shëruarit janë 215 mijë.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Sipas të dhënave nga Ministria e Shëndetësisë Italiane, gjatë 24 orëve të fundit në vend janë regjistruar 24 viktima nga koronavirusi.

Sot në Turqi hyn në fuqi një ligj i ri që imponon kontroll të rreptë shtetëror ndaj mediave sociale, ligj i cili u miratua në fund të kor

Presidenti i Turqisë, Recep Tayip Erdogan ka paralajmëruar Armeninë se do të japë llogari për luftën ndaj Azerbajxhanit.

Britania e Madhe po përballet me rritje të ndjeshme të rasteve të reja me COVID-19.

Të paktën tre lëkundje tërmeti tronditën Kaliforninë të martën, për herë të dytë në tre ditë duke i lënë banorët të frikësuar se një tërm

Qeveria e Republikës Çeke miratoi propozimin që ky vend të rikthehet në gjendje të jashtëzakonshme nga 5 tetori, për të luftuar rritjen e

Koronavirusi vijon të shkaktojë viktima në Itali.

Me vendimin që hyn në fuqi menjëherë, tre parqet ujore të Francës nuk do të mund të marrin ose të shumojnë më delfinë dhe orka.

Kancelarja gjermane, Angela Merkel ka paralajmëruar se Gjermania do të përballet me disa muaj të vështirë për shkak të koronavirusit, rap

Studiuesit në Helsinki kanë zhvilluar një teknikë me të cilën një kompjuter modelon perceptimin vizual duke vëzhguar sinjale nga truri i