Itali, 34,767 raste të reja dhe 692 viktima në 24 orët e fundit

21/11/2020 - 18:01

Shkon në 1 380 531 numri i të infektuarve me koronavirus në Itali dhe në 49 261 numri i viktimave. Ndërsa deri më sot Italia ka kryer mbi 20 milionë tamponë.

Në 24 orët e fundit, Italia ka regjistruar 692 viktima e 34 767 të infektuar. Persona aktivë pozitivë me Covid 19 janë momentalisht 791 746 të infektuar.

Në ditën e sotme janë shënuar dhe 19.502 pacientë të shëruar më shumë e numri i të shëruarve është përgjithësisht 539 524.

Numri i pacientëve që po kurohen në strukturat spitalore është rritur me 106 persona më shumë e aktualisht janë 34063 të shtruar në repartet Covid, ndërsa në repartet e terapisë intesive janë 3578 pacientë e 10 më shumë se një ditë më parë.

Në izolim shtëpiak janë mbi 750 mijë të infektuar. Në 24 orët e fundit Italia ka kryer 237 225 tamponë e numri i tyre që nga nisja e pandemisë është 20 199 829.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

"Kemi frenuar qarkullimin e virusit”. Janë fjalë të Presidentit të Francës, Emmanuel Macron në nisje të një mesazhi që mbajti LI

Austria planifikon të nisë fushatën e vaksinimit kundër koronavirusit në muajin janar, ka thënë Ministri i Shëndetësisë në këtë vend, Rud

Një vaksinë për Covid-19 e prodhuar nga Universiteti britanik i Oksfordit dhe firma farmaceutike AstraZeneca ka treguar rezultate të mira

Vijon të vijnë shifra tepër negative nga Italia për sa i përket pandemisë së koronavirusit.

Kryetari i parë dhe vetëm me ngjyrë në bashkinë e New York, David Dinkins, ka ndërruar jetë sot në moshën 93 vjeç.

Presidentja e Komisionit Europian, Ursula von der Leyen njoftoi sot një kontratë me kompaninë amerikan “Moderna” për furnizimin deri në 1

Policia franceze shkatërroi me dhunë një kamp të improvizuar të emigrantëve duke u përplasur me ta dhe aktivistët që i mbështesnin.

Ish-Sekretari Smerikan i Shtetit, John Kerry, do të përfshihet sërish në administratën e lartë të presidencës së Joe Biden.

Edhe pse presidenti aktual Donald Trump nuk e ka pranuar humbjen e zgjedhjeve presidenciale, presidenti i zgjedhur i Shteteve të Bashkuar

Kryeministri Boris Johson ka konfirmuar se Britania e Madhe më 2 dhjetor i jep fund ”Lock-Down” të dytë brenda 2020.