Itali, 722 viktima dhe 25,853 raste të reja me COVID-19

25/11/2020 - 18:12

Italia ka regjistruar një tjetër ditë të zezë, ku raportohet se gjatë 24 orëve të fundit kanë humbur jetën 722 persona të infektuar me COVID.

Ministria e Shëndetësisë italiane njofton se në 24 orët e fundit janë shënuar 25,853 raste të reja me COVID-19, nga 230,007 testime të kryera.

Në krahasim me një ditë më parë shihet një rritje e rasteve të infeksionit, pasi dje ishin 23,232 nga 189 mijë testime të kryera.

Ndërsa rastet e vdekjeve kanë shënuar rënie ditën e sotme në raport me dje kur humbën jetën 853 qytetarë.

Kështu që nga fillimi i pandemisë numri i viktimave ka shkuar në 52,306.

Gjatë 24 orëve të fundit kemi 32 persona të shtruar në kujdes intensiv, ndërsa shtrimet në spitale në pavionet Covid ranë me 264. Fatmirësisht gjatë këtyre orëve 31,819 fituan betejën me virusin.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Twitter ka bllokuar llogarinë e Ambasadës së Kinës në SHBA, pasi kishte postuar përmbajtje që mbronin politikat e Kinës në rajonin Ksinji

Autoritetet kineze kanë bërë të ditur se rastet e transmetuara lokale të koronavirusit në vend janë në rritje, përderisa numri i personav

Joe Biden është presidenti i SHBA, sepse amerikanët kanë besim, që ai i merr me seriozitet shqetësimet e tyre.

Presidenti Joe Biden nënshkroi tre dokumente në Sallën e Presidentit në Kapitolin e Shteteve të Bashkuara menjëherë pas ceremonisë së bet

Mbretëria e Bashkuar ka regjistruar një rekord të ri përsa i përket numrit të viktimave, pasi 1.820 persona humbën jetën nga koronavirusi

Është publikuar letra që Donald Trump i ka lënë Presidentit të sapoemëruar Joe Biden.

Presidenti Joe Biden, menjëherë pas betimit ka reaguar nëpërmjet një postimi në rrjetin social  “Twitter”. Biden shkuan se nuk ka kohë pë

Ministria e Shëndetësisë në Itali raporton për 13 mijë e 500 raste të reja dhe 525 viktima në buletinin e saj ditor për pandeminë.

Është betuar Presidenti i 46-të i SHBA-ve Joe Biden. Më herët është betuar edhe zëvendëspresidentja e SHBA-ve, Kamala Harris.

Është betuar zëvendëspresidentja e SHBA-ve, Kamala Harris.