Itali, më pak të prekur dhe të vdekur nga koronavirusi

25/03/2020 - 18:12

Shifrat e të prekurve dhe të vdekurve nga koronavirusi në Itali kanë pësuar ulje në 24 orët e fundit.

Për të katërtën ditë me radhë numri i infeksioneve të reja është në ulje.

24 orët e fundit janë regjistruar 3491 raste të reja, dje ishin 3612. 

Megjithatë numri i të vdekurve mbetet i lartë. 24 orët e fundit u regjistruan 683 viktima, një ditë më parë ishin 743.

Numri i të shëruarve është rritur, janë 1036 brenda një dite, duke e çuar numrin në total në 9362.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Më 7 prill 1994 filloi në Ruandë gjenocidi që zgjati 100 ditë, gjatë të cilit u vranë 1 milionë vetë.

Shkencëtari kryesor i Bashkimit Evropian dha dorëheqjen duke dënuar përgjigjen “zhgënjyese”, sipas tij, të Brukselit ndaj pandemisë së ko

Instituti gjerman për Virologjinë Robert Koch po kërkon vullnetarë që përdorin smartwatch dhe janë të gatshëm t’i vënë në dispozicion të

Më në fund duket se në Itali po shihen ulje të rasteve të reja të infeksionit në kurbën e epidemisë. Nëse në ditët në vijim konsolidohet

Boris Johnson është në kushte të qëndrueshme, ka kaluar një natë të rehatshme, nuk i nënshtrohet “ventilimit mekanik”, dhe nuk duket se k

Rastet e infektuara mme Covid-19 në Afrikë kanë arritur në 10,000, megjithëse shumica e ekspertëve besojnë se numri i vërtetë i infeksion

Në mbarë botën, shifrat ditore të njerëzve që humbin jetën nga COVID-19 rriten me ritme në frikshme.

Kriza ekonomike e shkaktuar nga pandemia e koronavirusit parashikohet të çojë në humbjen e aq orëve pune që janë ekuivalente me 195 milio

Bashkimi Evropian njoftoi se ata do të sigurojnë 15 miliardë euro (16.4 miliardë dollarë) për të ndihmuar vendet e varfra të luftojnë pan

Megjithëse nuk ka asnjë kërkim shkencor që tregon efektivitetin e tij, Presidenti Donald Trump tha se Shtetet e Bashkuara.