Portali "DurrësLajm" kërkon të punësojë një gazetar/e për web, të interesuarit të dërgojnë CV-në në adresën e email: [email protected]

Itali, rritet numri i të infektuarve, regjistrohen 487 viktima nga Covid

08/04/2021 - 18:45

Gjatë 24 orëve të fundit, në Itali janë konfirmuar të infektuar 17.221 persona dhe kanë humbur jetën nga Covid 487 persona.

Sipas autoriteteve mjekësore, krahasuar me një ditë më patë është shënuar një ulje e lehtë e numrit të viktimave dhe është shënuar një rritje me rreth 4 mije e të infektuarve ku dje ishin 13 708 të infektuar.

Ndërkaq, gjatë orëve të fundit janë shëruar gjithashtu 20.229 persona dhe është ulur numri i personave që kërkojnë ndihmë mjekësore në spital.

Nga fillimi i pandemisë e deri më tani numri i përgjithshëm i të infektuarve ka arritur në 3,717,602 mes të cilëve kanë humbur jetën 112,861 qytetarë.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Të paktën shtatë persona humbën jetën pasi një tërmet me magnitudë 6 goditi brigjet e ishullit kryesor të Indonezisë, Java, të shtunën, n

E gjithë Italia është kthyer në zonë portokalli, me vetëm katër rajone që mbeten ende të kuqe.

Organizata Botërore e Shëndetësisë (OBSH) nuk rekomandon imunizimin kundër COVID-19 me dy lloje të vaksinës.

Kompania Pfizer dhe partneri i saj gjerman BioNTech u kërkuan të premten rregullatorëve amerikanë që të lejojnë përdorimin emergjent të v

Për herë të parë një pacientit të infektuar me llojin e ri të koronavirusit (Covid-19) iu bë transplanti i indit të mushkërive nga donato

Autoritetet shëndetësore në Itali gjatë 24 orëve te fundit kanë konfirmuar 18,938 raste të reja me koronavirus, duke shënuar rritje kraha

George Floyd vdiq nga mungesa e oksigjenit e shkaktuar nga gjuri që i shtrëngonte qafënndërsa ishte i shtrirë në trotuar, tha në dëshminë

Kryeministri italian, Mario Draghie ka komentuar incidentin që ndodhi në Pallatin Presidencial të Turqisë, kur presidentja e Komisionit E

Presidentja e Komisionit Europian u përball me një surprizë të pakëndshme gjatë vizitës së saj në Ankara.

Jetëgjatësia në Bashkimin Europian ra vitin e kaluar për shkak të pandemisë Covid-19 duke thyer një prirje rritëse për një dekadë, tregoj