Italia regjistron 13 viktima dhe 162 raste pozitive, 575 të shëruar gjatë 24 orëve

15/07/2020 - 18:13

Sipas të dhënave nga Ministria e Shëndetësisë në Itali, gjatë 24 orëve të fundit në vend janë regjistruar 13 viktima nga koronavirusi.

Numri i përgjithshëm i vdekjeve që nga fillimi i emergjencës shëndetësore ka shkuar në 34.997. 

Sot u regjistruan edhe 162 raste të reja pozitive, duke e çuar totalin nga fillimi i pandemisë në 243.506.

Sakaq, numri i të shëruarve në Itali ishte 575, ndërsa numri i përgjithshëm i tyre ka shkuar në 196 015.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Virologët kryesorë të Gjermanisë kanë thënë se vendosja e maskës në fytyrë në shkolla duhet të bëhet e detyrueshme, përfshirë gjatë orëve

Qeveria italiane ka zgjatur masat që synojnë të ndalojnë përhapjen e koronavirusit deri më 7 shtator, sipas një dekreti të lëshuar nga ka

Njerëzit në shumë pjesë të Shteteve të Bashkuara po lëvizin më shumë tani sesa në fillim të pandemisë.

“Kanë mbërritur në Institutin Spallanzani dozat e para të vaksinës të bëra në Itali dhe nga 24 gusht ne jemi gati për eksperimentimin

Infeksionet nga koronavirusi në Itali vazhdojnë të rriten. Në 24 orët e fundit ka pasur 552 raste të reja, krahasuar me 402 ditën e djesh

Shkencëtarët në Londër që kanë prodhuar një vaksinë sintetike me dozë të ulët për COVID-19, po e zgjerojnë testimin e saj tek më shumë vu

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në Indi ku një avion me 191 pasagjerë në bord që fluturonte nga Dubai drejt Kozhikode në Indi është përpla

Presidenti i Libanit, Michel Aoun tha se hetimet rreth shpërthimit të depove në Bejrut nuk kanë arritur të përcaktojnë nëse është shkaktu

Shtetet e Bashkuara kanë regjistruar më shumë se 2,000 vdekje të shkaktuara nga COVID-19, sëmundja që shkaktohet nga koronavirusi i ri.

Më shumë se 40,000 vetë nënshkruan një peticion dhe kërkojnë që Franca të marrë nën kontroll Libanin pas shpërthimit vdekjeprurës në Bejr