Portali "DurrësLajm" kërkon të punësojë një gazetar/e për web, të interesuarit të dërgojnë CV-në në adresën e email: [email protected]

Italia regjistron 17,083 raste të reja me Covid-19 dhe 343 humbje jete

02/03/2021 - 19:00

Italia ka regjistruar 17,083 raste të reja me Covid-19, nga 335,983 teste të kryera si dhe 343 humbje jete në 24 orët e fundit. Në total, numri i të infektuarve në vend shkon në 2,9 milionë, ndërsa bilanci i viktimave në 98,288.

Shkalla e pozitivitetit ditën e sotme qëndron në 5.1%, me rënie 2.6% nga shifra e së hënës.

Në njësitë e kujdesit intensiv, sipas raportimit ditor të rasteve nga autoritetet e shëndetit në vend, u shtruan 38 pacientë të tjerë dhe numri i shtretërve të zënë është 9,009. Kurse, në pavijonet e tjera Covid u shtruan 458 pacientë dhe totali shkon në 62,634. 

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Rusia ka njoftuar se ka dëbuar konsullin ukrainas në Shën Peterburg, Oleksandr Sosoniuk, pas ndalimit të diplomatit nën dyshimet se ka te

Ministri i Ambientit në Brazil Ricardo Salles ka thënë se këtij shteti i duhet ndihmë e jashtme në vlerë të 10 miliardë dollarëve në vit,

Një grua nga Miami është akuzuar se ka kërcënuar se do të vrasë zv.Presidenten e SHBA-ve, Kamala Harris.

Presidenti amerikan, Joe Biden ka kthyer mbrapsht një vendim për refugjatët, disa orë pas nënshkrimit të një urdhri që kufizonte në 15,00

Raul Castro ka dhënë dorëheqje nga posti i kryetarit të Partisë Komuniste të Kubës, çka nënkupton se ky shtet nuk do të ketë dikë nga fam

Në 24 orët e fundit, Turqia regjistroi 63.082 raste të reja me koronavirus.

Lideri i opozitës ruse, Aleksei Navalny, tha të premten se autoritetet e burgut e kanë kërcënuar se do ta ushqejnë me forcë, nëse nuk e n

Duke nisur nga 26 prilli, Italia do të nisë të lehtësojë gradualisht masat anti-covid.

29 viktima janë regjistruar nga COVID-19 në 24 orët e fundit në Shqipëri.

Në një kohë kur shumë shtete kanë vendosur që vaksina AstraZeneca të përdoret në grupmosha mbi 60 vjeç, kancelaria Angela Merkel mori doz