Italia shënon bilancin më të ulët nga 28 shkurti për viktimat nga koronavirusi

29/06/2020 - 18:14

Italia shënon sot bilancin e saj më të ulët që nga 28 shkurti, me 6 viktima dhe 126 raste të reja me COVID-19.  Bilanci shënon ulje të konsiderueshme edhe me ditën e djeshme, ku viktimat ishin 22.

Lajm i mirë edhe nga Lombardia, që regjistron vetem një viktimë në 24 orët e fundit. Të shtruarit në terapi intensive mbeten 96, ndërkohë që 305 janë shëruar.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Pandemia e koronavirusit “do të përkeqësohet” nëse qeveri të caktuara nuk ndërmarrin hapa vendimtarë për të frenuar përhapjen e sëmundjes

Një ligjvënës në Iran ka ndërruar jetë nga koronavirusi. Lajmi bëhet i ditur nga mediat ndërkombëtare.

Autoritetet shëndetësore italiane bëjnë me dije se në 24 orët e fundit janë konfirmuar pozitivë 169 persona me Covid-19 dhe 13 kanë ndërr

Më shumë se 35 mijë persona kanë vdekur nga Covid-19 në Meksikë.

Në Poloni kanë dalë rezultatet e para të Exit Polleve për zgjedhjet presidenciale.

Florida raportoi të dielën një rritje rekord me më shumë se 15 mijë raste të reja me COVID-19 brenda 24 orësh.

Shifrat e vdekjeve në Itali prej COVID-19 vijojnë të jenë të ulëta, ku gjatë 24 orëve të fundit kanë ndërruar jetë 9 persona dhe kanë rez

Papa Françesku, përkundër asaj që pritej, ka komentuar ngjarjen që po bën shumë bujë në Turqi.

Shtetet e Bashkuara kanë shënuar një rekord të ri prej 66 mijë rastesh të reja me koronavirus të shtunën.