Portali "DurrësLajm" kërkon të punësojë një gazetar/e për web, të interesuarit të dërgojnë CV-në në adresën e email: [email protected]

"Kamala Harris do të vdesësh", arrestohet gruaja që kërcënonte me vrasje zv.Presidenten e SHBA

17/04/2021 - 13:37

Një grua nga Miami është akuzuar se ka kërcënuar se do të vrasë zv.Presidenten e SHBA-ve, Kamala Harris.

CNN raporton se një akuzë e tillë për qytetaren, Niviane Petit Phelps është ngritur në Gjykatën e Qarkut të Shteteve të Bashkuara për Rajonin Jugor të Florida.

Më 3 mars, agjenti special David Ballenger u njoftua se kishte marrë një informacion për vrasjen e Kamala Harris.

Kërcënimet iu dërguan bashkëshortit të saj. Një agjent special i Shërbimit Sekret i caktuar për çështjen mori videot dhe fotografitë që i ishin dërguar bashkëshortit të saj nga Phelps.

“Videot (që janë me rëndësi për këtë hetim) përshkruajnë Phelps duke u ankuar dhe duke folur me zemërim në kamera për urrejtjen që kishte ndaj Presidentit Joe Biden dhe Zëvendës Presidentes Kamala Harris. Në këto video, Phelps bëri deklarata në lidhje me vrasjen e Zëvendës Presidentes Harris”, shkruan CNN.

Në një nga videot, “Phelps deklaroi: Kamala Harris do të vdesësh. Ditët e tua janë të numëruara tashmë”.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Besimtarët palestinezë u përplasën me policinë izraelite të premten vonë në kompleksin e xhamisë Al-Aqsa, një ndër vendet e shenjta më të

Ministrat e Jashtëm të vendeve anëtare të Bashkimit Evropian do të diskutojnë për situatën në Ballkanin Perëndimor në një takim më 10 maj

Udhëheqësit e Bashkimit Evropian, diplomatë dhe këshilltarë të lartë u takuan të premten në Portugali për dy ditë bisedime në drejtpërdre

Një kishë antike e epokës romake në Turqinë juglindore është duke u restauruar për të mirëpritur edhe një herë vizitorët.

Organizata Botërore e Shëndetësisë (OBSH) ka dhënë miratimin për përdorim urgjent të vaksinës kineze Sinopharm.

Në 24 orët e fundit në Itali janë raportuar 10.554 raste të reja me koronavirus nga 328,612 testime të kryera.

Presidenti turk, Rexhep Tajip Erdogan njoftoi se Turqia do të prodhojë vaksinën e vet, e cila mund të jetë e disponueshme mes shtatorit d

Tensionet midis Britanisë dhe Francës në lidhje me të drejtat e peshkimit u ulën të enjten vonë pasi Britania tërhoqi dy luftanije nga uj

Edhe pse Gjermania filloi me vonesë fushatën e vaksinimit për shkak të mungesave fillestare të furnizimit me vaksina, së fundmi ministria

Një raketë kineze e cila po lëviz në mënyrë të pakontrolluar në hapësirë, thuhet se do të bjerë në tokë në orët e para të së dielës, ndër