Katër të plagosur në Paris afër zyrave të "Charlie Hebdo"

25/09/2020 - 14:18

Katër persona kanë mbetur të plagosur, dy prej tyre në gjendje të rëndë në një sulm me armë të ndodhur në Paris. Ngjarja ndodhi në afërsi të ish-zyrave të revistës satirike "Charlie Hebdo".

Sipas asaj që shkruan BBC, autoritetet kanë ndaluar një të dyshuar pranë zonës së Bastille, ndërsa një tjetër dyshohet se arriti të largohej nëpërmjet metrosë.

E gjithë zona u rrethua nga policia, ndërsa në vendngjarje u gjet një thikë. Shkaqet e këtij sulmi momentalisht nuk janë të qarta.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Apple, Amazon apo Google nuk janë dëmtuar prej pandemisë - përkundrazi.

Turqia vijon të jetë nën rrënojat e tërmetit tronditës të mesditës së djeshme me magnitudë rreth 7 të shkallës rihter.

Të paktën 17 persona humbën jetën dhe mbi 700 të tjerë u plagosën si pasojë e tërmetit 6,6 ballë që ka goditur ujërat e Seferihisar të qy

Belgjika futet për herë të dytë në karantinë për shkak të rritjes së rasteve me koronavirus.

Autoritetet turke kanë raportuar se që nga tërmeti i mesditës deri më tani, janë shënuar 97 paslëkundje, 20 prej të cilave ishin të magni

Gjermania ka qenë model deri tani për menaxhimin e pandemisë.

Italia raportoi një tjetër rekord rastesh të reja me koronavirus brenda një dite që nga nisja e pandemisë në muajin mars.

Në Izmir, qyteti më i goditur nga tërmeti shkatërrues që ra disa orë më parë në detin Egje, ka nisur tashmë operacioni i kërkim-shpëtimit

Bashkimi Europian mobilizoi 220 milionë euro për financimin e transferimit të pacientëve të prekur nga COVID-19 nga një vend në tjetrin,

Këngëtarja shqiptare, Bleona Qerreti që prej vitesh jeton në SHBA ka mbështetur Presidentin Donald Trump për zgjedhjet e 3 nëntorit.