Koronavirusi/ Italia konfirmon 130 viktima dhe 652 të infektuar në 24 orë

22/05/2020 - 18:27

Në Itali, gjatë 24 orëve të fundit janë shënuar 130 viktima dhe 652 raste të reja me Covid-19.

Po ashtu ka patur edhe 2,160 të shëruar, ndërsa numri i personave aktiv me koronavirus është ulur në 59,322.

Po ashtu, që nga fillimi i epidemisë së koronavirusit, të paktën 228,658 persona kanë kontraktuar virusin Sars-CoV-2.

Prej tyre, 32.616 persona vdiqën dhe 136.720 kanë dalë nga spitali.

Ndërsa dje, 9 rajone dhe provinca autonome nuk kanë regjistruar vdekje. Ato janë Valle d'Aosta, Provinca e Trentos, Provinca e Bolzanos, Umbria, Molise, Pulia, Kalabria, Bazilikata dhe Siçilia.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Një aksident ajror në Itali u ka marrë jetën dy notarëve të talentuar italianë.

Shtetet e Bashkuara të Amerikës do ta shpallin grupin antifashist “ANTIFA” një organizatë terroriste.

Në 24 orët e fundit numri i viktimave me koronavirus në Itali ka pësuar ulje, ku janë shënuar 75 të vdekur si dhe 355 të infektuar më shu

Numri i rasteve të prekura me koronavirus në gjithë botën e ka tejkaluar shifrën 6 milionë, sipas të dhënave të Universitetit John Hopkin

Bashkimi Evropian u ka bërë thirrje Shteteve të Bashkuara që të shqyrtojnë sërish vendimin për ndërprerje të bashkëpunimit me Organizatën

Kryeministri rumun, Ludovic Orban është gjobitur 600$ për duhanpirje në ambient të mbyllur dhe mbajtje të takimit në ndërtesën e qeverisë

Presidenti i Shteteve të Bashkuara, Donald Trump tha se do të shtyjë deri në shtator Samitin G7 që ishte planifikuar të mbahej në qershor

Nëse jetoni në një vend të pasur dhe doni një shembull të tregtisë dhe bashkëpunimit global, mjafton t’i hidhni një sy pjatës suaj të dar

Nipi i Mbretit të Belgjikës, Filipes, Princi Joakim ka rezultuar pozitiv në testin e koronavirusit, pasi ka marrë pjesë në një festë në S

Agjencia hapësinore e SHBA, Nasa ka kryer pak më parë lëshimin historik të mjë mjeti hapësinor privat, që transporton astronautët e saj d