Koronavirusi në Belgjikë/ 668 raste të reja, 56 të vdekur për 24 orë

25/03/2020 - 19:54

Mediat belge shkruajnë se gjatë 24 orëve të fundit janë konfirmuar 668 raste të reja me koronavirus. Nga këto, 434 persona janë shtruar në spital.

Të dhënat e fundit të bëra publike nga autoritetet bëjnë me dije se gjithsej janë 4937 të infektuar në Belgjikë, nga të cilët 474 ndodhen nën kujdes intensiv.

Mësohet se për 24 orët e fundit kanë humbur jetën 56 shtetas, duke e çuar numrin në 178 të personave që kanë humbur jetën që nga fillimi i pandemisë në këtë shtet.

Siç shkruajnë mediat belge, bazuar në shifrat e bëra publike nga SPF Health, nga data 15 deri më 24 mars, 547 pacientë me COVID-19 janë larguar nga spitali.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Franca ka regjistruar 541 viktima nga koronavirusi gjatë 24 orëve të fundit.

Senatori amerikan, Bernie Sanders, ndërpreu fushatën e tij për të fituar nominimin si kandidat për president të SHBA-së nga ana e Partisë

Numri i viktimave nga Covid-19 në Gjermani i ka kaluar 2 mijë por ato janë me vetëm 1.9% e totalit të personave që kanë rezultuar të infe

Vazhdon trendi në ngadalësim i pandemisë së koronavirsusit në Itali, regjistrohen 542 viktima në 24 orët e fundit.

828 persona  kanë humbur jetën nga koronavirusi brenda 24 orëve në Angli. Nga të dhënat që publikon OBSH, deri më tani numri në total i v

Spanja ka regjistruar sërish rritje të numrit vdekjeve nga koronavirusi, sipas të dhënave nga Ministria e Shëndetësisë lëshuar ditën e so

Nga Vatikani, Papa Françesku sot ka dënuar ashpër ata që përfitojnë ekonomikisht dhe shohin avantazhe monetare nga pandemia e COVID-19.

Më 7 prill 1994 filloi në Ruandë gjenocidi që zgjati 100 ditë, gjatë të cilit u vranë 1 milionë vetë.

Shkencëtari kryesor i Bashkimit Evropian dha dorëheqjen duke dënuar përgjigjen “zhgënjyese”, sipas tij, të Brukselit ndaj pandemisë së ko

Instituti gjerman për Virologjinë Robert Koch po kërkon vullnetarë që përdorin smartwatch dhe janë të gatshëm t’i vënë në dispozicion të