Kryeministri qëllohet me vezë nga një 25-vjeçare

08/05/2019 - 12:14

Kryeministri i Australisë, Scott Morrison është qëlluar me vezë gjatë një takimi me delegatë në Albury.

Autorja e sulmit është një 25-vjeçare, e cila në tentativë për të ikur, rrëzoi edhe një grua të moshuar, por u arrestua më pas nga policia.

Mediat e huaja shkruajnë se sulmi ishte i befasishëm dhe nuk pritej prej të pranishmëve në sallë.

Kreu i qeverisë australiane Scott Morrison përmes një postimi në “Twitter” tha se sulmi ishte një “akt frikacakësh”.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Tre alpinistë kanë humbur jetën për shkak të lodhjes kur po zbristin malin Everest, duke e çuar në shtatë numrin e të vdekurve përgjatë n

Në një deklaratë nga Downing Street, kryeministrja britanike, Theresa May paralajmëroi këtë të premte dorëheqjen e saj. 

Në kohën kur Shqipëria dhe Maqedonia e Veriut presin me ankth progres raportin për hapjen e negociatave, Franca duket se e ka marrë një v

Polemika të shumta ka ngjallur në Francë marrja në pyetje e 6 gazetarëve dhe thirrja për llogari e 2 të tjerëve nga Shërbimi i Sigurisë

Të mërkurën në mbrëmje pranë kufirit të Hungarisë me Serbinë, policia hungareze gjeti një grup prej 52 migrantësh.

Theresa May i ka orët e numëruara në krye të vendit, sipas raportimeve të fundit të mediave në Britaninë e Madhe.

Ministri i Mbrojtjes në Turqi, Hulusi Akar, ka thënë se Ankaraja është duke u përgatitur nëse Shtetet e Bashkuara do të vendosin sanksion

Presidenti i Shteteve të Bashkuara, Donald Trump tha se Meksika nuk po bën asgjë për të ndalur migrantët e jashtëligjshëm të cilët arrijn

Presidenti i sapo zgjedhur i Ukrainës Vladimir Zelensky, iu ka bërë një thirrje të pazakontë zyrtarëve të vendit.  Ai kërkon që ata të ve