"Kthehu në vendin tënd", gruaja sulmon rëndë të moshuarin

11/07/2018 - 11:49

Një grua ka sulmuar në mënyrë brutale një të moshuar  meksikan në lagjen e Los Anxhelosit.

Ngjarja ka ndodhur më 4 korrik dhe i sulmuari, 92-vjeçar Rodolfo Rodriguez thotë se e kaloi shëtitjen e tij të përditshme me një grua, e cila filloi ta sulmonte me një tullë dhe i bëri thirrje një grupi njerëzish për t'u bashkuar me sulmin.

Ai u dërgua në spital me një mollëz dhe dy brinjë të thyera. Një fqinj filmoi sulmin dhe i tha për mediat amerikane se gruaja që e goditi tha: "Kthehu në vendin tënd, Meksikë".

"Unë nuk mund të ec më. Unë kam kaq shumë dhimbje", tha për CNN Rodriguez, një shtetas amerikan, i cili jeton në Meksikë dhe viziton familjen e tij në Kaliforni rreth dy herë në vit.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Qeveria e qendrës së djathtë në Australi mund të humbas shumicën në Parlament pasi një votim i hershëm shfaqi votuesit duke dezertuar nga

Në javët e ardhshme do të merret vendimi se cilët do të jenë kandidatët kryesorë të familjeve partiake evropiane për zgjedhjet për Evropë

Presidenti i SHBA-së, Donald Trump, ka lavdëruar një kongresmen republikan që sulmoi fizikisht një gazetar vitin e kaluar, duke iu referu

Të paktën 50 persona kanë humbur jetën, pasi janë përplasur nga një tren teksa me qindra ishin mbledhur mbi shina për të ndjekur një fest

Banorët në Skoci janë paralajmëruar nga autoritetet që të qëndrojnë vigjilentë dhe të bëjnë kujdes nga pantera e zeza.

Bashkimi Europian tha se është i gatshëm të zgjasë periudhën e tranzicionit pas “Brexit”-it, nëse Britania e Madhe e do këtë.

Një çift në Brazil është arrestuar, pasi i kanë hequr fëmijën një gruaje shtatzënë.

Huligani i njohur kroat Ante Firiç, i cili ishte kthyer në një makth për serbët, ka mbetur i vdekur mesditën e së mërkurës, teksa është g

Avioni me të cilin udhëtonte Zonja e Parë e Shteteve të Bashkuara, Melania Trump, bëri ulje të detyrueshme pasi kabina u mbush me tym.

 Të paktën 18 persona u vranë dhe dhjetëra të tjerë u plagosën nga sulmi në një kolegj në Krime, rajon ukrainas i aneksuar nga Rusia.